niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta

W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta [GALERIA]

W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta
Data publikacji: 2016-06-15 06:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:47
Wywietleń: 1803 139217

Wkraczamy w ich siedliska. Fundując nieszczęście. Choćby z tego powodu, jeśli nie za sprawą współczucia, jesteśmy im winni pomoc i ratunek w potrzebie. Im - ofiarom naszych samochodów, kosiarek, psów, naszej bezmyślności. Jeżom.

Dawny pokój najmłodszego syna to teraz jeżarnia. W budynku przy ul. Reduty Ordona. Domowe zacisze Renaty i Piotra Pihanów, które za ich sprawą - tyleż z przypadku, ileż świadomego wyboru - stało się także azylem dla specyficznych, bo kolczastych „naszych braci mniejszych", czyli dla jeży.

* * *
Ona jest pracownikiem opieki społecznej. On - rehabilitantem. Zawodowo pomagają ludziom. Oboje w pięknym wieku, gdy po wyfrunięciu dzieci ma się wreszcie przynajmniej złudzenie posiadania czasu tylko dla siebie. Mogliby wieść spokojne rodzinne życie. Wybrali huśtawkę nastrojów: od nadziei, przez troskę i drobne radości, aż po szczęście wolności lub rzadką, choć nieuniknioną, rozpacz odejścia w sen bez powrotu. Wszystko to w dawkach codziennych, czuwaniach nocnych, pomiędzy telefonami, wyjazdami na wezwanie - w życiu jakże odbiegającym od tzw. normalności. To wszystko przez... 100 gram, jakie razu pewnego przytuptało pod ich schody.

- To było 31 października 2010 roku - wspomina p. Renata. - To wtedy domowe koty dały nam znać, że na ogrodzie coś nietypowego się dzieje. Niespokojnie kręciły się po balkonie, spoglądając na ogród. Poszłam zobaczyć, a tam przy schodach... maleńki jeżyk. Dosłownie: 100 gram nieszczęścia. Wzięłam w ręce. Podmuchałam, pochuchałam, ogrzałam. I powiedziałam sobie: dobra, damy radę! ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Arleta NALEWAJKO

Cały artykuł w środowym (15.06.)"Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

 

 

W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta W KURIERZE: Pan Jeż i cała reszta

Komentarze

Baryła
Brakuje farbowanego Kowala z urzędu ze swoim Rysiem. Jakoś o ich nikt nie pisał nigdy jacy to wspaniali ludzie. Raczej kaska misiu kaska.
2016-06-15 15:24:01
Paczka
Piękną rzecz robią ci wspaniali ludzie. Życzę im wszystkiego najlepszego za poświęcenie i serce. Za wrażliwość należą się im medale. Powiem tak: kochani, dobro do was wróci.
2016-06-15 09:22:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską