niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Świat > Tunezyjczyk poszukiwany w związku z zamachem

Tunezyjczyk poszukiwany w związku z zamachem (akt. 1)

Tunezyjczyk poszukiwany w związku z zamachem
Data publikacji: 2016-12-21 13:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 113 188509

Niemiecka federalna prokuratura generalna ogłosiła w środę, że w związku z poniedziałkowym zamachem na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie poszukuje urodzonego w Tunezji 24-letniego Anisa Amriego, a za pomoc w jego ujęciu oferuje nagrodę do 100 tys. euro.

Jak głosi list gończy, Anis Amri poszukiwany jest "z powodu pilnego podejrzenia o sprawstwo". Prokuratura ostrzegła również, że w razie kontaktu z nim należy zachować ostrożność, gdyż może on dopuszczać się aktów przemocy i być uzbrojony.

Amri został opisany jako mężczyzna o wzroście 178 cm i wadze około 75 kilogramów, mający czarne włosy i piwne oczy. Jednocześnie opublikowano dwa jego zdjęcia.

Według tygodnika "Der Spiegel" pod fotelem kierowcy ciężarówki użytej do zamachu znaleziono dokument tożsamości tego obywatela tunezyjskiego, „najprawdopodobniej zaświadczenie o tym, że ma pobyt tolerowany (w Niemczech)”. Z dokumentu wynika, że Anis Amri  urodził się w 1992 roku w mieście Tatawin. „Der Spiegel” pisze, że podejrzany jest też znany pod innymi nazwiskami i datami urodzenia.

Według „Sueddeutsche Zeitung” i kilku innych mediów poszukiwany Tunezyjczyk został uznany za osobę „stanowiącą zagrożenie”. „Der Spiegel” wyjaśnia, że jest to stosowana przez policję kategoria osób, które są regularnie kontrolowane, ponieważ przypuszcza się, że w każdej chwili mogą próbować zamachu.

Wcześniej w środę niemieckie media informowały, że policja zatrzymała kolejnego podejrzanego w związku z poniedziałkowym zamachem w Berlinie, ale po jakimś czasie został on zwolniony. Pierwszego podejrzanego, zatrzymanego w poniedziałek pakistańskiego uchodźcę, zwolniono we wtorek z braku dowodów.

* * *

W ataku terrorystycznym na terenie jarmarku bożonarodzeniowego w Berlinie zginęło 12 osób. Jedną z ofiar jest polski kierowca ciężarówki, użytej do staranowania ludzi zgromadzonych na jarmarku. Według powiązanej z islamistami agencji Amak odpowiedzialność za zorganizowanie zamachu wzięło Państwo Islamskie.

(pap)

Fot. PAP/EPA

Zdjęcia podejrzanego mężczyzny udostępnione przez niemiecką policję.

Komentarze

Dlaczego na to pozwolono...
Widac ze "specjalnie"... zmruzyl oczy i do tego zalozyl jeszcze okulary, nie mowiac juz o innej fryzurze...! Widac wiec, ze wczesniej nie jedno juz planowal...!!
2016-12-22 19:03:46
Na poszukiwaniach...
Krotka odp. do: Gdzie jestescie...? Jak to gdzie... byc moze juz "w terenie" i za nim sie rozgladaja... szczegolnie ze wyznaczono nagrode 100 000 Euro !!
2016-12-21 23:42:21
Gdzie jesteście
Gdzie się podziali niemieccy skinheadzi - tacy prawdziwi, we flekach, z glanami, białymi sznurówkami, podwiniętymi spodniami moro i łysymi głowami????
2016-12-21 14:13:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską