sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Podejrzany o zamach wyszedł z aresztu

Podejrzany o zamach wyszedł z aresztu

Podejrzany o zamach wyszedł z aresztu
Data publikacji: 2016-12-20 19:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 2834 188467

Uchodźca z Pakistanu, podejrzany o dokonanie zamachu na uczestników jarmarku świątecznego w Berlinie, wyszedł na wolność - podała we wtorek (20 grudnia) agencja dpa. Nakaz aresztowania nie został wystawiony - informuje prokuratura generalna w Karlsruhe.

Oznacza to, że prawdziwy sprawca zamachu, prawdopodobnie uzbrojony, jest na wolności.

Prokurator generalny Niemiec Peter Frank sugerował już wczesnym popołudniem, że zatrzymany obywatel Pakistanu podejrzany o skierowanie ciężarówki w tłum na jarmarku świątecznym w Berlinie może nie być sprawcą zamachu.

- Nie wiemy ostatecznie, czy sprawca był jeden, czy było ich kilku. Nie wiemy też z ostateczną pewnością, czy on lub ona mieli wspólników. Badania nie zostały ostatecznie zakończone - powiedział Frank. - Musimy być może oswoić się z myślą, że zatrzymany wczoraj wieczorem jako podejrzany obywatel Pakistanu ewentualnie nie był sprawcą lub nie należał do grupy sprawców.

Śledczy przyjmują, że zajście było zamachem o podłożu terrorystycznym. Dotąd nikt do tej pory nie przyznał się do czynu.

(pap)

Fot. EPA/ANDREAS ARNOLD

Komentarze

Jak myszy PO-d miotla...
A dlaczego PO-litycy w Brukseli... siedza teraz TAK CICHO...? Chyba ze winnymi ostatnich terrorystycznych Ludzkich tragedi w Europie - sa tylko IS-lamisci ??
2016-12-22 00:07:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi