poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Duda w Watykanie

Duda w Watykanie

Duda w Watykanie
Data publikacji: 2015-11-09 20:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:35
Wywietleń: 1726 36465

Ponad 20 minut trwała w poniedziałek przed południem rozmowa w cztery oczy prezydenta Andrzeja Dudy z papieżem Franciszkiem. Była to pierwsza wizyta nowego prezydenta RP w Watykanie.

Następnie do papieskiej biblioteki, w której odbywała się audiencja, weszli pozostali członkowie delegacji z małżonką prezydenta Agatą i córką Kingą. Prezydent podarował papieżowi obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Otrzymał zaś od Franciszka papieski medal oraz egzemplarz encykliki "Laudato si'".

- Niech Matka Boska opiekuje się Ojcem Świętym - powiedział Andrzej Duda do papieża. Poprosił go o modlitwę. Poinformował, że Ojciec Święty w czasie wizyty w Polsce chciałby odwiedzić - poza Krakowem, gdzie będą odbywać się w 2016 r. Światowe Dni Młodzieży - także Częstochowę oraz pomodlić się w Auschwitz. Podał, że we wspólnej rozmowie pojawiły się wątki dotyczące zarówno sytuacji w Polsce, jak i w całej Europie m.in. na Ukrainie czy ta dotycząca uchodźców.

Jeśli chodzi o wrażenia po spotkaniu Duda powiedział: "Ojciec Święty jest niesamowity - człowiek niezwykle spokojny, emanujący dobrem". Jak relacjonował Duda papież prosił, by się za niego modlić i zapewnił, że będzie się modlić za Polaków i Polskę. (pap)

 

Na zdjęciu: Prezydentowi podczas spotkania z papieżem towarzyszyły żona i córka.

Fot. EPA/ETTORE FERRARI

Komentarze

Observer,
Miejmy nadzieje, ze i ta Wizyta przyniesie duzo dobrego dla Polski...! !
2015-11-11 22:22:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi