wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Świat > Prezydent liczy na nowy rząd

Prezydent liczy na nowy rząd

Prezydent liczy na nowy rząd
Data publikacji: 2015-10-28 21:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:35
Wywietleń: 778 34193

Prezydent Andrzej Duda wyraził w środę podczas wizyty w Paryżu nadzieję, że wkrótce się w Polsce ukonstytuuje się nowy rząd, na czele z Beatą Szydło.

- Zasygnalizowałem panu prezydentowi, że liczę na to, iż nowy rząd, który mam nadzieję wkrótce się w Polsce ukonstytuuje po ostatnich wyborach, na czele z panią premier Beatą Szydło, będzie czynił wszystko w tym kierunku, aby przedsiębiorcom ułatwić działalność, co oczywiście będzie sprzyjało także francuskim inwestorom, którzy mam nadzieję pojawią się w Polsce - powiedział Duda na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Francji Francois Hollande'em.

Kolejnymi tematami rozmowy Duda-Hollande były m.in. kwestie: wymiany kulturalnej, wymiany młodzieży i poprawy relacji gospodarczych. - Francja jest dziś jednym z absolutnie największych partnerów (gospodarczych) Polski, ale przecież zawsze może być lepiej, zawsze ten klimat może być bardziej sprzyjający - ocenił polski prezydent.

Wyraził też nadzieję na intensyfikację współpracy na szczeblu międzyuczelnianym Polski i Francji. - To są kwestie, które pogłębiają wzajemne relacje i które mogą wpłynąć korzystnie na przyszły rozwój Polski - przekonywał Duda. (pap)

Na zdjęciu: Prezydent Andrzej Duda i prezydent Francji Francois Hollande. Fot. PAP/Leszek Szymański

Więcej w czwartkowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi