wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Plus Liga z Espadonem?

Siatkówka. Plus Liga z Espadonem?

Siatkówka. Plus Liga z Espadonem?
Data publikacji: 2016-05-30 18:19
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-30 18:25
Wywietleń: 118 135929

Najwcześniej w połowie czerwca zapadną decyzje o rozszerzeniu siatkarskiej Plus Ligi. Na decyzje Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej czekają Espadon Szczecin i GKS Katowice.

Przed kilkoma tygodniami kluby Plus Ligi opowiadały się zdecydowanie przeciwko dołączaniu do rozgrywek kolejnych drużyn. Ostateczne  decyzje należą jednak do Rady Nadzorczej PLPS.

- Na decyzje o kształcie Plus Ligi w przyszłym sezonie trzeba poczekać jeszcze około dwóch-trzech tygodni. Wszystko za sprawą trwających jeszcze audytów w klubach. Potrzebne były dodatkowe dokumenty i dopiero po ich weryfikacji Rada Nadzorcza podejmie decyzje. Mogę natomiast powiedzieć, że po rozmowach z klubami występującymi obecnie w Plus Lidze, klimat do rozszerzenia rozgrywek mocno się ocieplił. Coraz więcej klubów zaczyna doceniać możliwość pojawienie się w lidze nowych ośrodków - mówi rzecznik PLPS Kamil Składowski.

W najbliższych dniach do Szczecina i Katowic wybiera się delegacja Rady Nadzorczej Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. W planach są rozmowy z prezesami Espadonu i GKS, spotkania z prezydentami miast i wizytacje hal.

Na portalach internetowych ukazała się ostatnio nawet informacja o gotowym już terminarzu na kolejny sezon, przygotowanym dla 16 drużyn, który zakłada start rozgrywek już we wrześniu.

- Na tym etapie przygotowane są trzy różne warianty terminarzy - zarówno dla szesnastu oraz czternastu drużyn jak i w najmniej prawdopodobnym z podziałem na grupy - informuje Kamil Składowski.

Wiadomo też, że kluby ze Szczecina i Katowic prowadzą zaawansowane rozmowy kontraktowe. O negocjacjach z Espadonem informował oficjalnie w rozmowie z „Kurierem" libero Krzysztof Ignaczak - mistrz świata z 2015 roku i uczestnik sobotniego Meczu Gwiazd. Nieoficjalnie wiadomo, że w Szczecinie zanosi się jeszcze na kilka innych równie ciekawych transferów z kraju i zagranicy. ©℗ (woj)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi