czwartek, 17 sierpnia 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Polacy wygrali z Francją!

Siatkówka. Polacy wygrali z Francją!

Siatkówka. Polacy wygrali z Francją!
Data publikacji: 2016-05-29 11:25
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-29 11:25
Wywietleń: 1113 135771

Siatkarska reprezentacja Polski wróciła z dalekiej podróży. Po przegranych dwóch pierwszych setach w meczu z Francją ostatecznie nasza drużyna wygrała w niedzielę 3-2! Polacy dzięki temu zwycięstwu mają na swoim koncie już dwie wygrane w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, które się odbędą w sierpniu w Rio de Janeiro. 

Pierwsze dwa sety wygrali Francuzi (25:22, 25:13). W trzecim secie Francja miała trzy piłki meczowe, Polacy jednak wychodzili z opresji i wygrali tę część 31:29. W tym momencie nastąpił przełom, reprezentacja Polski wygrała kolejy set do 17, a w tie-breaku do 12. 

W sobotę nasza drużyna pokonała Kanadę 3:2, we wtorek zagra z Japonią. Łącznie do 5 czerwca Polacy rozegrają siedem spotkań. Do Rio pojadą cztery z ośmiu zespołów,  z czego jedno miejsce zagwarantowane jest dla drużyny  Azji. 

(sz)

fot. Ryszard PAKIESER

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Mistrzostwa Europy w siatkówce coraz bliżej
Splash of Colors
Pożegnaliśmy żaglowce
Poprzedni Następny

Nekrologi