sobota, 17 marca 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Polacy wygrali z Francją!

Siatkówka. Polacy wygrali z Francją!

Siatkówka. Polacy wygrali z Francją!
Data publikacji: 2016-05-29 11:25
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-29 11:25
Wywietleń: 1305 135771

Siatkarska reprezentacja Polski wróciła z dalekiej podróży. Po przegranych dwóch pierwszych setach w meczu z Francją ostatecznie nasza drużyna wygrała w niedzielę 3-2! Polacy dzięki temu zwycięstwu mają na swoim koncie już dwie wygrane w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, które się odbędą w sierpniu w Rio de Janeiro. 

Pierwsze dwa sety wygrali Francuzi (25:22, 25:13). W trzecim secie Francja miała trzy piłki meczowe, Polacy jednak wychodzili z opresji i wygrali tę część 31:29. W tym momencie nastąpił przełom, reprezentacja Polski wygrała kolejy set do 17, a w tie-breaku do 12. 

W sobotę nasza drużyna pokonała Kanadę 3:2, we wtorek zagra z Japonią. Łącznie do 5 czerwca Polacy rozegrają siedem spotkań. Do Rio pojadą cztery z ośmiu zespołów,  z czego jedno miejsce zagwarantowane jest dla drużyny  Azji. 

(sz)

fot. Ryszard PAKIESER

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy