poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Baltica z dużymi stratami

Piłka ręczna. Baltica z dużymi stratami

Piłka ręczna. Baltica z dużymi stratami
Data publikacji: 2016-10-15 16:21
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-15 16:21
Wywietleń: 760 161226

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin przegrały w pierwszym meczu II rundy pucharu EHF z duńskim zespołem Nykobing 29:35 i mają nikłe szanse, by poprawić swoje osiągnięcie sprzed roku, kiedy również zakończyły swoją przygodę z pucharem EHF na drugiej rundzie.

Rywalki wykazały więcej cierpliwości w ataku pozycyjnym i szybciej wyprowadzały kontry. Świetnie w duńskiej bramce spisywała się Mette Sahlholdt, która z łatwością powstrzymywała nasze skrzydłowe.

Dunki od początku miały inicjatywę. Po 10 minutach prowadziły 4:2, a pod koniec pierwszej połowy objęły prowadzenie 14:9. W drużynie szczecińskiej najbardziej aktywna w ataku była Bancillon, natomiast w duńskim zespole nie do zatrzymania była Hagman, któa zdobywała gole z gry, a także zanotowała 100-procentową skuteczność z rzutów karnych.

Szczecinianki po przerwie przegrywały już bardzo wyraźnie – najwyżej 18:25. Nie poddawały się, zaczęły agresywniej bronić, ale nie były w stanie zniwelować dość dużych strat. Mnożyły się wykluczenia, a co za tym idzie malały szanse na korzystny wynik.

Rewanż odbędzie się 22 października w Danii, a zdecydowanym faworytem będą gospodynie.

Pogoń Baltica Szczecin - Nykobing Falster Handboldklub 29:35 (12:16)

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 4, Noga 1, Szczecina 6, Cebula 2, Głowińska 3, Costa, Królikowska 1, Jedziniak 2, Zimny 3, Koprowska, Zawistowska 1, Kochaniak 6, Jaszczuk, Buratto.

Nykobing: Sahlholdt, Ind - Kristensen 6, E. Westberg 1, Hagman 10, J. Westberg 6, Gravholt 4, Nahne, Mortensen, Iversen 1, Holmsgaard 1, Demaj, Pedersen 3, C. Kristiansen, K. Kristiansen 3. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi