czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Piątka ze Szczecina

Piłka ręczna. Piątka ze Szczecina

Piłka ręczna. Piątka ze Szczecina
Data publikacji: 2016-10-04 14:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-04 14:42
Wywietleń: 657 157828

W ZIELONEJ GÓRZE rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski piłkarek ręcznych przed międzynarodowym turniejem towarzyskim, w którym oprócz biało-czerwonych udział wezmą ekipy Szwecji, Islandii oraz Słowacji.

W piątek w hali CRS Polki zmierzą się z naszymi południowymi sąsiadkami i będzie to debiut Leszka Krowickiego w roli trenera kadry narodowej.

W sobotę rywalkami naszej drużyny będą gospodynie grudniowych mistrzostw Europy lub Islandki, gdyż turniej rozgrywany jest w formule Final Four. Transmisje z imprezy będzie można oglądać na sportowych antenach Polsatu.

Powołania do kadry otrzymały m. in. szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin: bramkarka Adrianna Płaczek, rozgrywająca Aleksandra Zimny, skrzydłowe Daria Zawistowska i Patrycja Królikowska oraz obrotowa Kamila Szczecina. Asystentem trenera jest natomiast Adrian Struzik, który jest szkoleniowcem wicemistrzyń Polski.

Wszystkie kadrowiczki zameldowały się w Zielonej Górze w poniedziałek w godzinach popołudniowych, na miejscu stawiło się łącznie 18 zawodniczek, a jako ostatnie dotarły występujące na co dzień w ligach zagranicznych Kinga Achruk, Emilia Galińska, Karolina Kudłacz i Alina Wojtas.

Pierwsze treningi pod okiem nowego selekcjonera są intensywne, a największy nacisk położony jest na taktykę.©℗ (mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny