poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Baltica remisuje z Vistalem

Piłka ręczna. Baltica remisuje z Vistalem

Piłka ręczna. Baltica remisuje z Vistalem
Data publikacji: 2017-04-29 18:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-30 08:41
Wywietleń: 1581 248679

Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia 27:27 (13:14)

Pogoń Baltica: Płaczek, Krupa - Zawistowska 6, Królikowska 5, Zimny 4, Szczecina 4, Kochaniak 3, Jaszczuk 3, Blazevic 2.

Niezwykle emocjonujący był sobotni mecz Pogoni Baltica z Vistalem. Przez 60 minut spotkania na tablicy wyników remis pojawił się 15 razy! Ostatecznie  pojedynek zakończył się remisem, choć Pogoń Baltica prowadziła na 30 sekund przed końcem.

Szczecinianki przystąpiły do rywalizacji z liderem opromienione efektownym zwycięstwem nad Energą AZS Koszalin (różnicą 14 bramek). Początek meczu to popis gry bramkarek obu drużyn - Płaczek w szczecińskich szeregach i Kordowieckiej w drużynie gości. Póżniej szczeciniankom przytrafił się  jedyny przestój w tym meczu. Między 9, a 18 minuta nie strzeliły bramki i rywalki uzyskały najwyższe 3-bramkowe prowadzenie.

Z letargu wyrwała Pogoń Balticę Jaszczuk i ta sama zawodniczka wyprowadziła szczecinianki na pierwsze w meczu prowadzenie. Na przerwą to jednak Vistal schodził z przewagą jednej bramki.

Po zmianie stron regularnie na tablicy wyników pojawiał się remis, a Pogoni długo nie udawało się wyjść na prowadzenie. Dopiero drugi z rzędu obroniony przez nowa bramkarkę Pogoni Baltica Krupę karny i skuteczna akcja Blazevic dały gospodyniom jednobramkową przewagę.  35 sekund wystarczyło jednak Vistalowi, aby odpowiedzieć równie skutecznym atakiem i wyrównującym golem Szarawagi.  (woj) 

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi