Data publikacji: 22 kwietnia 2017 r. 19:59
Ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia 2017 r. 19:59

Pogoń Baltica Szczecin - Zagłębie Lubin 24:21 (10:11)

Pogoń Baltica: Płaczek, Krupa - Blazevic 6, Bancilon 3, Królikowska 4, Zawistowska 4, Noga 2, Koprowska 4, Jaszczuk 1.

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica pozostają w grze o medale superligi. Sobotnie zwycięstwo nad Zagłębiem pozwoliło zmniejszyć stratę do wiceliderek z Lubina do pięciu punktów.

Mecz w hali przy ul. Trwadowskiego miał kilka nieoczekiwanych zwrotów. Lepiej zawody rozpoczęła Pogoń Baltica, która po kilku minutach prowadziła już 5:0.

Rywalki równie szybko, jak straciły te pięć bramek odrobiły straty, a na przerwę schodziły z jednym trafieniem więcej. W I połowie oba zespoły nie wykorzystały wielu okazji do zdobycia goli. Duża w tym zasługa dobrze spisujących się bramkarek obu zespołów.

Po zmianie stron inicjatywa przez 20 minuta była po stronie przyjezdnych, ale końcówka spotkania należała już wicemistrzyń Polski. Pogoń skutecznymi akcjami poderwała Blazević, a podbudowały dodatkowo udane interwencje Płaczek.

Szczecińska bramkarka broniła strzały Zagłębia, a Pogoń Baltica wyprowadzała skuteczne kontry. W ostatnich minutach odzyskała prowadzenie i do swojego dorobku punktowego dopisała kolejne dwa punkty.

Do końca sezonu pozostało jeszcze sześć kolejek i nadzieje na medal na koniec sezonu wciąż są realne. (woj)