piątek, 17 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Baltica gromi w Koszalinie

Piłka ręczna. Baltica gromi w Koszalinie

Piłka ręczna. Baltica gromi w Koszalinie
Data publikacji: 2017-04-26 20:06
Wywietleń: 1333 247278

Energa AZS Koszalin - Pogoń Baltica Szczecin 16:30 (11:15)

Pogoń Baltica: Płaczek - Koprowska 6, Zawistowska 5, Królikowska 5, Jaszczuk 4, Blazevic 2, Bancilon 2, Kochaniak 2, Costa 1, Noga 1, Zimny 1

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica wygrały trzeci mecz w fazie finałowej superligi i odrobiły kolejne straty do strefy medalowej i do wicelidera tabeli tracą już tylko cztery punkty.

Mecz w Koszalinie toczył się początkowo pod dyktando akademiczek. To gospodynie prezentowały lepszą skuteczność, a w bramce AZS udanymi interwencjami popisywała się Kowalczyk.

Koszalinianki objęły dwubramkowe prowadzenie, z którego jednak nie cieszył się długo. Seria  indywidualnych akcji i skutecznych kontrataków pozwoliła Pogoni Baltica uzyskać sześć bramek przewagi.

Po przerwie oba zespoły straciły początkowo prezentowaną wcześniej skuteczność. Przez 10 minut akademiczki i Pogoń Baltica zdobyły tylko po jednej bramce. Z letargu obudziły się szczecinianki i za sprawą goli ze skrzydeł systematycznie powiększała prowadzenie.

Rywalki szukały sposobu na defensywę Pogoni Baltica, ale do rozpaczy doprowadzały koszalinianki skuteczne interwencje Płaczek. Koszalinianki przez 17 minut rzuciły tylko trzy bramki, a w całej drugiej połowie pokonały Płaczek zaledwie pięć razy

Bramkarka Pogoni Baltica, która po zakończeniu sezonu przenosi się do ligi francuskiej, rozgrywała kolejne fantastyczne zawody. Płaczek może zostać bohaterką rundy finałowej i poprowadzić szczeciński zespół do medalu, który jeszcze przed kilkoma tygodniami wydawał się tak odległy. ©℗(woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi