sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wygrana i awans

Piłka nożna. Wygrana i awans

Piłka nożna. Wygrana i awans
Data publikacji: 2017-05-16 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 13:06
Wywietleń: 278 256892

Piłkarska reprezentacja Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej do lat 14 (rocznik 2003) pokonała w Międzychodzie reprezentację Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej 5:2 (2:0) i na jedną kolejkę przed zakończeniem grupowych zmagań zapewniła sobie z pierwszego miejsca awans do finałowego turnieju mistrzostw Polski, w którym zagra osiem najlepszych piłkarskich regionów.

Skład zwycięskiej drużyny oparty jest na piłkarzach dwóch najsilniejszych w Szczecinie ośrodków młodzieżowych: Pogoni i Football Academy. Skład drużyny z Wielkopolski natomiast od lat niezmiennie opierany jest na graczach Lecha Poznań.

Nasi 14-latkowie pokonali rówieśników z Wielkopolski, a praktycznie z Lecha Poznań już po raz drugi i po raz drugi w sposób zdecydowany. W pierwszym spotkaniu młodzi szczecinianie wygrali aż 4:0. Dwie pewne wygrane nad drużyną złożoną z piłkarzy z uchodzącej za najlepszą akademię piłkarską w kraju musi dawać wiele do myślenia.

Trenerem wojewódzkiej kadry do lat 14 jest Maciej Mateńko, trener koordynator w Football Academy, niegdyś trener w Pogoni Szczecin (dwa brązowe medale mistrzostw Polski juniorów) i Chemika Police (mistrzostwo Polski juniorów młodszych). (par)

Fot. facebook

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi