poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wygrana i awans

Piłka nożna. Wygrana i awans

Piłka nożna. Wygrana i awans
Data publikacji: 2017-05-16 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 13:06
Wywietleń: 311 256892

Piłkarska reprezentacja Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej do lat 14 (rocznik 2003) pokonała w Międzychodzie reprezentację Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej 5:2 (2:0) i na jedną kolejkę przed zakończeniem grupowych zmagań zapewniła sobie z pierwszego miejsca awans do finałowego turnieju mistrzostw Polski, w którym zagra osiem najlepszych piłkarskich regionów.

Skład zwycięskiej drużyny oparty jest na piłkarzach dwóch najsilniejszych w Szczecinie ośrodków młodzieżowych: Pogoni i Football Academy. Skład drużyny z Wielkopolski natomiast od lat niezmiennie opierany jest na graczach Lecha Poznań.

Nasi 14-latkowie pokonali rówieśników z Wielkopolski, a praktycznie z Lecha Poznań już po raz drugi i po raz drugi w sposób zdecydowany. W pierwszym spotkaniu młodzi szczecinianie wygrali aż 4:0. Dwie pewne wygrane nad drużyną złożoną z piłkarzy z uchodzącej za najlepszą akademię piłkarską w kraju musi dawać wiele do myślenia.

Trenerem wojewódzkiej kadry do lat 14 jest Maciej Mateńko, trener koordynator w Football Academy, niegdyś trener w Pogoni Szczecin (dwa brązowe medale mistrzostw Polski juniorów) i Chemika Police (mistrzostwo Polski juniorów młodszych). (par)

Fot. facebook

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

Teresa Syrek

kondolencje