czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Grosicki w Hull City!

Piłka nożna. Grosicki w Hull City!

Piłka nożna. Grosicki w Hull City!
Data publikacji: 2017-01-31 23:57
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-01 08:18
Wywietleń: 2346 209539

Angielski Hull City i francuski Stade Rennes osiągnęły porozumienie w sprawie transferu 29-letniego wychowanka Pogoni Szczecin do klubu z Wysp Brytyjskich.

Piłkarz został sprzedany za 9 mln euro. To o jeden milion euro więcej, niż pół roku temu oferowało Burnley, ale transakcja w ostatniej chwili została wstrzymana. Francusi otrzymają dodatkowo milion euro, jeżeli zajmujący obecnie przedostatnie miejsce w tabeli Hull utrzyma się w Premiership.

Grosicki podpisał kontrakt na 3,5 roku. Już w lutym czekają go prawdziwe hity. Hull City mierzyć się będzie między innymi z Liverpoolem i Arsenalem. O takich konfrontacjach wychowanek Pogoni marzył od dawna. 

Hull City, to opcja, która pojawiła się w ostatniej chwili. W poprzednim tygodniu klub sprzedał do West Ham United swojego najlepszego skrzydłowego Roberta Snodgrassa inkasując 12 mln euro. Miało zatem sporo, by pozyskać równie efektownego gracza, a może nawet lepszego za cenę zdecydowanie niższą.

Co ciekawe, Grosicki wcześniej znajdował się na liście życzeń West Ham United, ale ostatecznie londyńczycy wybrali pewniejszą opcję, bowiem Snodgrass zna specyfikę ligi i z jego transferem wiąże się mniejsze ryzyko.

Grosicki w obecnym sezonie we francuskiej Ligue 1 zagrał w 16 meczach, zdobył 4 gole i zaliczył 3 asysty. W 10 meczach wychodził na boisko w wyjściowym składzie, ale tylko 5 z nich zakończył w pełnym wymiarze czasowym, w tym 3 ostatnie.

31 sierpnia Grosicki miał trafić do innego klubu z Premiership Burnley, a oferta wynosiła 8 mln euro. Z nieznanych powodów do transakcji jednak nie doszło, czym piłkarz był mocno rozczarowany i winił za to francuski klub. Grosicki jest pierwszym wychowankiem Pogoni Szczecin, który stanie przed szansą debiutu w angielskiej Premiership. (par)

Komentarze

piłka
Piłka nożna to wspaniały sport. Chłopcy, za których normalnie nikt nie dałby złamanego grosza, są sprzedawani za "miliony". Dzięki talentowi i treningom można naprawdę podnieść swoją...wartość.
2017-02-01 07:10:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi