czwartek, 18 stycznia 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Grosicki blisko Hull City

Piłka nożna. Grosicki blisko Hull City

Piłka nożna. Grosicki blisko Hull City
Data publikacji: 2017-01-31 13:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-31 13:11
Wywietleń: 668 209475

Wychowanek Pogoni Szczecin Kamil Grosiki jest bliski odejścia z francuskiego Rennes do angielskiego Hull City. Anglicy są skłonni wyłożyć za reprezentacyjnego skrzydłowego 9 mln euro. O ewentualnej transakcji poinformował Przegląd Sportowy.

Hull City, to nowa opcja, która pojawiła się po transferze z tego klubu do West Ham United Roberta Snodgrassa, który w obecnym sezonie w 20 meczach zdobył 7 goli, zaliczył 3 asysty i kosztował londyńczyków 12 mln euro. Tym samym upadła możliwość zakupu reprezentanta Polski przez West Ham, ale otworzyła się inna możliwość.

Grosicki miałby w Hull zastąpić właśnie Snodgrassa. Polak w obecnym sezonie we francuskiej Ligue 1 zagrał w 16 meczach, zdobył 4 gole i zaliczył 3 asysty. W 10 meczach wychodził na boisko w wyjściowym składzie, ale tylko 5 z nich zakończył w pełnym wymiarze czasowym, w tym 3 ostatnie.

Negocjacje pomiędzy obu klubami trwają i być może zostaną zakończone jeszcze we wtorek. Tego dnia kończy się bowiem okienko transferowe w Anglii. Transfer wychowanka Pogoni znów zatem rozgrywany jest w ostatniej chwili, jak to miało miejsce pół roku temu.

31 sierpnia Grosicki miał trafić do innego klubu z Premiership Burnley, a oferta wynosiła 8 mln euro. Z nieznanych powodów do transakcji jednak nie doszło, czym piłkarz był mocno rozczarowany i winił za to francuski klub. Tym razem nic już nie powinno stanąć na przeszkodzie, żeby piłkarz trafił na Wyspy Brytyjskie.

Jeżeli transfer dojdzie do skutku, a są na to duże szanse, to Grosicki stanie się pierwszym wychowankiem Pogoni Szczecin, który stanie przed szansą debiutu w angielskiej Premiership. (par)

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy