środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Gol Gyurcso, asysta Deleva

Piłka nożna. Gol Gyurcso, asysta Deleva

Piłka nożna. Gol Gyurcso, asysta Deleva
Data publikacji: 2016-11-13 19:57
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-13 19:57
Wywietleń: 792 171648

Piłkarze Pogoni Szczecin: Spas Delev i Adam Gyurcso zagrali w eliminacyjnych meczach do mistrzostw świata w reprezentacjach swoich krajów. Obaj znaleźli się w wyjściowych składach odpowiednio drużyny Bułgarii i Węgier i obaj mieli znaczny wkład w zwycięstwa.

Delev już w 10 min. gry zaliczył asystę przy golu Popova, który ostatecznie dał drużynie gospodarzy wygraną. Delev wystąpił trochę na nietypowej dla siebie pozycji napastnika. W Pogoni jest prawoskrzydłowym.

Gyurcso natomiast strzelił gola dla reprezentacji Węgier na 3:0 w spotkaniu z Andorą. To druga bramka z rzędu szczecińskiego skrzydłowego. W poprzednim eliminacyjnym spotkaniu 25-letni Węgier wpisał się na listę strzelców w zwycięskim spotkaniu z Łotwą w Rydze.

Delev rozegrał pełne 90 minut, natomiast Gyurcso przebywał na boisku do 73 minuty gry. Obaj na pewno mogą być zadowoleni ze swojej gry, a Pogoń może czuć satysfakcję, że ma w swoim składzie podstawowych reprezentantów kraju, którzy trafili tam dzięki dobrej grze w Pogoni.

To pierwsza sytuacja w historii Pogoni Szczecin, kiedy dwóch jej piłkarzy jednocześnie bierze udział w eliminacyjnym meczu mistrzostw świata. Wcześniej w eliminacyjnych spotkaniach mistrzostw świata brali udział: Henryk Wawrowski, Marek Ostrowski, Waldemar Jaskulski i Marcin Robak. Nigdy jednak dwóch jednocześnie i to w dodatku dla dwóch obcych reprezentacji.

27-letni Bułgar zaliczył 12 w reprezentacji swojego kraju. Wiosną tego roku powrócił do reprezentacji po trzech latach przerwy. 25-letni Węgier zdobył swoją trzecią bramkę w historii swoich występów w reprezentacji. Wcześniej w narodowych barwach trafił w debiutanckim występie przed czterema laty, kiedy w meczu Czechy – Węgry pokonał samego Petra Cecha. Działo się to w spotkaniu towarzyskim.

Gyurcso przeżył spore rozczarowanie brakiem powołania na finałowy turniej mistrzostw Europy we Francji. Znajdował się w szerokiej kadrze, był na zgrupowaniu, ale nie znalazł się w ścisłej kadrze. Przegrał rywalizację z bardziej doświadczonym Gergo Lovrencsicsem.
Gyurcso i Delev są wiodącymi graczami Pogoni. Ten pierwszy nie zdołał jeszcze zdobyć w obecnym sezonie gola, ale ma na swoim koncie aż pięć asyst. Delev natomiast zdobył już dwie bramki i zaliczył dwie asysty.

Delev jest szóstym obcokrajowcem, który zagrał w reprezentacji swojego kraju będąc jednocześnie piłkarzem Pogoni. Pierwszym był Dickson Choto 14 lat temu – piłkarz Zimbabwe, następnie byli to: Siergiej Mosnikov (Estonia), Dusan Pernis (Słowacja), Vladimir Dwaliszwili (Gruzja) i Adam Gyurcso (Wegry).

Bułgar jest też drugim po Gyurcso piłkarzem Pogoni z innego kraju, który w eliminacyjnym meczu do mistrzostw świata zdobył gola. ©℗ (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi