piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Gyurcso z powołaniem

Piłka nożna. Gyurcso z powołaniem

Piłka nożna. Gyurcso z powołaniem
Data publikacji: 2016-10-28 15:36
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-28 15:36
Wywietleń: 567 166927

25-letni skrzydłowy Pogoni Szczecin Adam Gyurcsó otrzymał powołanie do reprezentacji Węgier na mecz eliminacji mistrzostw świata z Andorą oraz spotkanie towarzyskie ze Szwecją. Pierwszy mecz odbędzie się 13 listopada o godzinie 18:00 w Budapeszcie, drugi z kolei dwa dni później o 19:45 w Budapeszcie.

Gyurcso jest jednym z dwóch piłkarzy Pogoni Szczecin powołanych w jednym czasie do reprezentacji swojego kraju. Wcześniej powołanie do reprezentacji Bułgarii otrzymał Spas Delev. To pierwsza taka sytuacja w historii klubu, kiedy dwóch zagranicznych piłkarzy jest powołanych do reprezentacji w tym samym czasie.

Gyurcso znakomicie spisał się w ostatnim eliminacyjnym meczu reprezentacji Węgier, która pokonała na wyjeździe Łotwę 2:0, a piłkarz Pogoni zdobył jedną z bramek. Tym samym jego pozycja w kadrze poprawiła się i na pewno stoi przed szansą kolejnego występu w wyjściowym składzie i kolejnych goli.

Gyurcso jest pierwszym w historii piłkarzem Pogoni obcokrajowcem, który zdobył w meczu reprezentacji gola. Wcześniej piłkarzami Pogoni grającymi w oficjalnym meczu reprezentacji swojego kraju byli: Dickson Choto, Siergiej Mosnikov, Dusan Pernis i Vladimir Dvalishvili. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny