środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Boks. Czterech szczecinian w finale MP

Boks. Czterech szczecinian w finale MP

Boks. Czterech szczecinian w finale MP
Data publikacji: 2016-11-18 21:04
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-19 10:32
Wywietleń: 609 173206

Z pięciu pięściarzy Skorpionu Szczecin zakwalifikowanych do półfinałowej serii walk bokserskich mistrzostw Polski, awans do sobotnich finałów uzyskało aż czterech. Zawodnicy szczecińskiego klubu zdominowali mistrzowską imprezę w Sokółce.

Można być już pewnym, że Skorpion zakończy udział w mistrzostwach Polski przynajmniej z jednym złotym medalem, ale maksymalnie z trzema. W wadze do 52 kg dojdzie bowiem do finałowego pojedynku dwóch pięściarzy Skorpiona: Kacpra Harkawego z Maciejem Jóźwiakiem. Ten pierwszy w półfinale wygrał z reprezentantem gospodarzy Karolem Kirpszą 5:0, natomiast Jożwiak w takim samym stosunku wypunktował Sebastiana Węgłowskiego z Broni Radom.

Ponadto w finałowych pojedynkach wystąpią jeszcze: Dorian Mospinek w wadze do 49 kg i Arkadiusz Szwedowicz w wadze do 81 kg. Ten drugi zmierzy się w finale z Mateuszem Trycem z Warszawy i będzie to rewanż za finałowy pojedynek sprzed roku, kiedy na ringu w Szczecinie lepszy okazał się szczecinianin.

Mospinek w półfinale pokonał Przemysława Jańczuka z Warszawy 5:0, natomiast Szwedowicz wygrał niejednogłośnie na punkty 4:1 z Mateuszem Goińskim z Konina.

Jedynym zawodnikiem Skorpiona, który przegrał półfinałową walkę i będzie musiał zadowolić się brązowym medalem był walczący w wadze do 56 kg Tomasz Resul, który przegrał dość pechowo stosunkiem głosów 2:3 z Jarosławem Iwanowem z Krakowa. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

...
... bo to jest boks zawodowy, jeżeli nazywasz ten sport idiotycznym nie zrozumiesz różnic między amatorskim a zawodowym. Ogółem mówiąc szkoda pisać dla takich jak tY ... .
2016-11-19 10:25:55
Dlaczego...?
Dlaczego w tym "idiotycznym" sporcie, nie ma obowiazku zalozenia odpowiedniego zabezpieczenia ochronnego - na glowe ??
2016-11-19 05:35:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi