Piątek, 26 kwietnia 2024 r.

Boks. Czterech szczecinian w finale MP

Data publikacji: 18 listopada 2016 r. 21:04
Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2016 r. 10:32

Z pięciu pięściarzy Skorpionu Szczecin zakwalifikowanych do półfinałowej serii walk bokserskich mistrzostw Polski, awans do sobotnich finałów uzyskało aż czterech. Zawodnicy szczecińskiego klubu zdominowali mistrzowską imprezę w Sokółce.

Można być już pewnym, że Skorpion zakończy udział w mistrzostwach Polski przynajmniej z jednym złotym medalem, ale maksymalnie z trzema. W wadze do 52 kg dojdzie bowiem do finałowego pojedynku dwóch pięściarzy Skorpiona: Kacpra Harkawego z Maciejem Jóźwiakiem. Ten pierwszy w półfinale wygrał z reprezentantem gospodarzy Karolem Kirpszą 5:0, natomiast Jożwiak w takim samym stosunku wypunktował Sebastiana Węgłowskiego z Broni Radom.

Ponadto w finałowych pojedynkach wystąpią jeszcze: Dorian Mospinek w wadze do 49 kg i Arkadiusz Szwedowicz w wadze do 81 kg. Ten drugi zmierzy się w finale z Mateuszem Trycem z Warszawy i będzie to rewanż za finałowy pojedynek sprzed roku, kiedy na ringu w Szczecinie lepszy okazał się szczecinianin.

Mospinek w półfinale pokonał Przemysława Jańczuka z Warszawy 5:0, natomiast Szwedowicz wygrał niejednogłośnie na punkty 4:1 z Mateuszem Goińskim z Konina.

Jedynym zawodnikiem Skorpiona, który przegrał półfinałową walkę i będzie musiał zadowolić się brązowym medalem był walczący w wadze do 56 kg Tomasz Resul, który przegrał dość pechowo stosunkiem głosów 2:3 z Jarosławem Iwanowem z Krakowa. ©℗ (par)