Strona główna > Sport > Boks. Zwycięstwa Wójcik i Szwedowicza

Boks. Zwycięstwa Wójcik i Szwedowicza

Data publikacji: 2016-10-30 09:10
Wywietleń: 743 167067

Elżbieta Wójcik z Róży Karlino i Arkadiusz Szwedowicz ze Skorpiona Szczecin zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych podczas 33. turnieju bokserskiego im. Feliksa Stamma w Warszawie.

W finale wagi średniej (75 kg) młodzieżowa mistrzyni olimpijska z 2014 roku Elżbieta Wójcik pokonała Australijkę Caitlin Parker 2:1. Dwa lata temu Wójcik wygrała z Parker w półfinale chińskiego turnieju olimpijskich igrzysk młodzieży.

Stołeczne zawody były dla podopiecznych trenera Pawła Pasiaka ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy, które 15 listopda rozpoczną się w Sofii.

Z kolei pięściarzy wkrótce czekają mistrzostwa Polski w Sokółce. Dobrą formę zaprezentował Arkadiusz Szwedowicz, który będzie bronił tytułu mistrza Polski. Zawodnik Skorpionu w finale wagi do 81 kg wygrał z Mateuszem Goińskim 2:1. ©℗ (par)