sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Boks. Nasi pięściarze w memoriale Stamma

Boks. Nasi pięściarze w memoriale Stamma

Boks. Nasi pięściarze w memoriale Stamma
Data publikacji: 2016-10-18 15:33
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-18 15:33
Wywietleń: 638 162523

45 polskich bokserów - 18 zawodniczek i 27 zawodników - wystąpi w 33. edycji turnieju im. Feliksa Stamma. Zawody odbędą się w dniach 26-29 października w Warszawie.

Mocną reprezentację w tym gronie mają dwa kluby z naszego regionu. W rywalizacji panów zaprezentuje się czterech pięściarzy Skorpionu Szczecin i dwóch z Róży Karlino, natomiast wśród kobiet zobaczymy trzy przedstawicielki Skorpionu i dwie z Róży.

W prestiżowym turnieju, którego areną będzie hala sportowa OSiR Włochy przy ul. Gładkiej 18, weźmie udział około80 bokserów z dziewięciu krajów, m.in. Anglii, Kazachstanu, Armenii, Australii i Kataru.

- Liczba startujących może ulec zmianie, bowiem jeszcze napływają zgłoszenia. Eliminacje są zaplanowane na środę 26 października, następnego dnia odbędą się ćwierćfinały, a w piątek półfinały. Finałowa gala rozpocznie się o godz. 16 w sobotę 29 października - powiedział rzecznik Polskiego Związku Bokserskiego Janusz Stabno.

- Wśród pań ciekawą postacią jest m.in. Elżbieta Wójcik (75 kg), pierwsza polska młodzieżowa mistrzyni olimpijska, która już walczy z seniorkami. Na igrzyskach olimpijskich dotychczas były trzy kategorie 51, 60 i 75 kg, jednak w Tokio ma być ich więcej, dlatego i w naszym turnieju są inne wagi - dodał Stabno.

Elżbieta Wójcik, to zawodniczka Róży. Prócz niej nasz region reprezentować będą: Paulina Jakubczyk (Róża), oraz Natalia Holińska, Hanna Solecka i Sylwia Kusiak (wszystkie Skorpion) wśród kobiet, oraz Maciej Jóźwik, Tomasz Resul, Arkadiusz Szwedowicz, Łukasz Stanioch (wzyscy Skorpion) i Radomir Obruśniak, Mateusz Polski (wszyscy Róża) w kategorii mężczyzn. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi