piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Mątwa, Drętwa i Kalmar dla Urzędu Morskiego

Mątwa, Drętwa i Kalmar dla Urzędu Morskiego

Mątwa, Drętwa i Kalmar dla Urzędu Morskiego
Data publikacji: 2015-07-19 22:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1255 4530

Wiemy już, jak będą się nazywać trzy nowe jednostki Urzędu Morskiego w Szczecinie, tworzące zestaw pogłębiarski, który ma obsługiwać m.in. port w Mrzeżynie. To Mątwa, Drętwa i Kalmar. Takie nazwy zwyciężyły w konkursie przeprowadzonym wśród pracowników UM.

Jak już informowaliśmy, przetarg na wykonanie zestawu pogłębiarskiego wygrało konsorcjum spółek Enamor z Gdyni i Techno Marine z Malborka, które zaoferowało cenę 15,5 mln zł.

Na zestaw zamówiony przez Urząd Morski w Szczecinie składają się: pogłębiarka, łódź do jej obsługi technicznej oraz holownik. Zakup jest częścią zadania pod nazwą „Przebudowa wejścia do Morskiego Portu Rybackiego w Mrzeżynie”. Pogłębiarka i holownik będą wykorzystywane na wodach wewnętrznych oraz w portach i przystaniach morskich z torami podejściowymi. Trzecia jednostka ma służyć do wykonywania pomiarów hydrograficznych (również na wodach otwartych).

Zgodnie z umową, zamówienie powinno być wykonane najpóźniej do końca sierpnia br. Ostateczny odbiór jednostek nastąpi po uzyskaniu przez nie certyfikatów dopuszczenia przez uznane towarzystwo klasyfikacyjne, po przeprowadzeniu prób na wodzie.

Wiadomo już, jak będą się nazywać nowe jednostki.

– Pogłębiarka otrzyma nazwę „Mątwa”, łódź hydrograficzna – „Drętwa”, a holownik – „Kalmar” – poinformowała Ewa Wieczorek, rzecznik szczecińskiego Urzędu Morskiego. – Tak zdecydowali nasi pracownicy, którzy wzięli udział w wewnętrznym konkursie na nazwy jednostek.

„Zoologiczne” imiona nawiązują do często nadawanych tego rodzaju sprzętowi, jak „Małż”, „Rozgwiazda”, „Stułbia” czy „Meduza”. ©℗ (ek)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny