wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Rozśpiewany „Kalmar 2017”

Rozśpiewany „Kalmar 2017”

Rozśpiewany „Kalmar 2017”
Data publikacji: 2017-04-01 12:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 142 230945

Wyjątkowo rozśpiewany i bogaty był przegląd „Kalmar 2017”. Jak co roku organizowało go Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej, a brało w nim udział siedemnaście zespołów i solistów z całego województwa. Imprezę otworzyła dyrektor Centrum Elżbieta Moskal i zaczęła się rywalizacja w grupach szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych dla solistów i zespołów.

Bezapelacyjnie wśród ponadgimnazjalistów najlepszym okazał się zespół z Darłowa o nazwie „Niezbędny balast”, który wykonał dwa utwory: „Pożegnalny ton” i popularną szantę „Mewy”. Trzem śpiewającym dziewczynom towarzyszyły dwie gitary i skrzypce. Opiekunem tej grupy, uczącej się w Zespole Szkół Morskich jest Bogdan Balcerzak. Wyróżnienie otrzymał zespół „6 w skali Baeauforta”, który wykonał: „Monę” oraz „Few Days”, a opiekuje się zespołem Irena Perkowska, zespół śpiewał „Powroty II” i „Szanty”. Wśród solistów w tej grupie najlepsza była Marcelina Bodnar z Katolickiego LO, Która wyśpiewała pierwsze miejsce szantami: „Hej żeglujże żeglarzu” i „Powroty”. Wyróżnienie otrzymała Agata Srokowska z Internatu ZSO nr 4.

W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zdobył zespół „CDN” z Gimnazjum nr 23, którym opiekuje się Dorota Bełczyk. Zespół zaśpiewał „Burzę” i „16 ton”. Wyróżnienie otrzymał „Slaid”, zespół z Gimnazjum nr 5, a wykonał „Na morzu jest twój dom” i „10 w skali Beauforta”. Zespołem opiekuje się Agnieszka Chodorowska. Wśród solistów z grupy gimnazjalnej najlepiej zaśpiewała Alicja Kondzioła z Gimnazjum nr 23. Alicja zaśpiewała „Morze moje morze” i „Balladę o Wikingu”. Wyróżnienie w tej grupie otrzymała Julia Ziembicka z Gimnazjum nr 9 za utwory : „Pisane pianą” oraz „A my hej, a my ho”.

Podsumowując tegoroczny festiwal warto powiedzieć, że poziom w stosunku do ubiegłorocznego znacznie się podniósł. Na piątkę spisało się nagłośnienie oraz dekoracja sali, do której użyto spinakerów i żagli oraz innych elementów morskiego wystroju. Podczas wszystkich utworów sala wypełniona była do ostatniego miejsca, a po najlepszych wykonaniach był głośny i gorący aplauz.

Tekst i fot. AG

Na zdjęciu: Na scenie najlepszy zespół z Zespołu Szkół Morskich z Darłowa

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi