piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Na Luzie > Gołąb z narkotykami

Gołąb z narkotykami

Gołąb z narkotykami
Data publikacji: 2017-05-29 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-01 03:41
Wywietleń: 1065 263620

Służby celne Kuwejtu przechwyciły przy granicy z Irakiem gołębia z przytroczonym do grzbietu woreczkiem, zawierającym - jak się okazało - blisko 180 dawek narkotyku - poinformował kuwejcki dziennik "Al-Rai".

Jak odkryli celnicy, niewielka płócienna sakiewka między skrzydłami ptaka pomieściła aż 178 tabletek ketaminy. To przede wszystkim lek znieczulający, wykorzystywany również jako o wiele tańszy zamiennik ecstasy.

Kuwejckie służby od dawna domyślały się, że gołębie mogą być wykorzystywane w przemycie narkotyków, ale dopiero pierwszy raz przechwyciły jednego z latających "kurierów" - podkreślił "Al-Rai". Już w starożytnym Rzymie ptaki te były wykorzystywane do przenoszenia wiadomości. Gołębie pocztowe potrafią wrócić do odległego o setki kilometrów miejsca wylotu. 

W 2015 roku strażnicy w jednym z więzień w Kostaryce schwytali gołębia, który w przyczepionym do ciała woreczku transportował kokainę i marihuanę. Kilka lat wcześniej podejrzenia policji w Kolumbii wywołał gołąb, który nie był w stanie oderwać się od ziemi i przelecieć nad więziennym murem; okazało się, że ptak nie cierpi na żadną chorobę, lecz nie mógł oderwać się od ziemi z powodu zbyt dużej paczuszki, również zawierającej kokainę i marihuanę.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Ciekawe...
A ciekawe, czy takie golebie potrafia "przefrunac" i Wysoki Mur na Kaszubskiej czy inne Wysokie Ogrodzenia w Goleniowie ??
2017-06-01 01:31:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską