czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zofia Ławrynowicz stawia na społeczeństwo

Zofia Ławrynowicz stawia na społeczeństwo

Zofia Ławrynowicz stawia na społeczeństwo
Data publikacji: 2017-03-30 14:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:14
Wywietleń: 714 229752

- Rzeczy, które mają ułatwić życie mieszkańcom trzeba realizować jak najszybciej - podkreśla Zofia Ławrynowicz, kandydatka Platformy Samorządowej na prezydenta Stargardu. - Dlatego ja chcę się skupić przede wszystkim na działaniach, przynoszących korzyść społeczeństwu. Jako prezydent chcę być moderatorem dyskusji z mieszkańcami, aby ustalić harmonogram najważniejszych czynności dla miasta. 

Kandydatka na prezydenta zaznacza, że zamierza postawić na obywatelską aktywność i większy udział społeczeństwa w kształtowaniu budżetu miejskiego. Dlatego planuje utworzyć kilkanaście rad osiedli, które miałyby być powoływane przez radnych miejskich i dysponować własnymi funduszami: statutowym (wynoszącym od 10 do 20 tys. zł) oraz inwestycyjnym (150-170 tys. zł). Do czasu powołania rad osiedli funkcjonowałby zaś budżet obywatelski, na który w przyszłym roku z kasy miejskiej przeznaczono by 2,4 mln zł, a w następnych latach - 3 mln zł. Byłby on podzielony na dwie inwestycje: dużą, pochłaniającą maksymalnie 300 tys. zł oraz małą - do 80 tys. zł. Za kolejne 20 tys. zł z budżetu miałyby być finansowane przedsięwzięcia kulturalno-oświatowe, festyny i warsztaty. 

- Nie będę wprowadzać rewolucji, lecz ewolucję, czyli ulepszenie tego wszystkiego, co funkcjonuje teraz - zapewnia Zofia Ławrynowicz. - Obecnie bowiem z budżetu obywatelskiego niezadowolonych jest wielu mieszkańców, bo wygrywają duże przedsięwzięcia, a małe, choć są ważne - przepadają. Dlatego tak ważny jest przy tym systematyczny dialog z mieszkańcami. Być może powstanie nawet mobilne biuro prezydenta. 

Według Z. Ławrynowicz, należy jak najszybciej uporządkować m.in. kwestie własnościowe stargardzkich ulic i przejąć na stan miasta niektóre drogi w śródmieściu. Mieszkańców nie interesuje bowiem, kto jest zarządcą drogi, ale chcą chodzić po równych chodnikach i żyć w zadbanym otoczeniu. Chcą również opłacać mniejsze rachunki, dlatego - zdaniem kandydatki - komunalne spółki powinny pomyśleć o wprowadzeniu niższych opłat dla rodzin wielodzietnych i seniorów. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Na zdjęciu: Zofia Ławrynowicz wraz ze swoim sztabem przedstawia kolejne punkty swojego programu wyborczego. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi