środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zmarł ks. infułat Stanisław Szwajkosz

Zmarł ks. infułat Stanisław Szwajkosz

Zmarł ks. infułat Stanisław Szwajkosz
Data publikacji: 2017-11-14 18:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-15 11:50
Wywietleń: 1244 301093

Zmarł ksiądz infułat Stanisław Szwajkosz, przez długie lata związany ze środowiskiem ludzi pracy, stoczniowców, proboszcz parafii świętego Stanisława Kostki w Szczecinie w latach 1981-2010. Miał 85 lat, pochodził spod Tarnowa. Dzięki niemu powstał kościół w Świnoujściu - Warszowie oraz seminarium duchowne w Szczecinie. Był zaangażowany w nocne pochówki ofiar Grudnia '70. W 1987 roku przygotowywał wizyty Jana Pawła II i Matki Teresy z Kalkuty w Szczecinie.

Pogrzeb kapłana ma się odbyć w czwartek 16 listopada - o godz. 9 w archikatedrze szczecińskiej zostanie wystawiona trumna, msza ma się rozpocząć o godz. 10. Potem nastąpi przejazd na Cmentarz Centralny.

(as)

Fot.szczecin.kuria.pl

Komentarze

Odp. do... PO-nizszej kropki ( . )
Dobrze, ze tak Twoje jak i Wasze 70-letnie PO-ste-PO-wa-nie z lat 1945-2015 "sprawdzilo sie az Tak" ze cala Europa Wschodnia - dala Wam "Kopa" ! A wogole, to jestes jeszcze "Wlascicielem" Kuriera czy dalej tam pracujesz, ze tak "Zaciekle"... jeszcze ten stary System bronisz ? No odpowiedz smialo...!!
2017-11-15 11:13:58
.
Wpisy dwóch debili: Porąbanego paranoika (tego od PO, dat i UB) i cepa. Kłóćcie się gdzie indziej ! To nie miejsce i czas na wasze wyjątkowe chamskie zachowanie.
2017-11-15 08:13:47
M.Dem.
Wieczny odpoczynek racz mu dac, Panie! Czlowiek ten nie byl napewno naszym zlem! Do Kosciola wtlaczani sa -najprawdopodobniej -ludzie rozni w celu działania rozkladajacego go od wewnatrz. Na obraz obnizajacy ludzka spolegliwosc wobec nauki Kosciola. W temacie: jakim byc czlowiekiem, jak wychowywac dzieci swoje aby byly ludzmi. Nie zas przeklenstwem dla zycia na Ziemi. To przeszkadza? Jest mozliwe, ze ktos bedac dzieckiem ufnym, zafascynowanym mistyczna swietoscia ministrantem, zostal wykorzystany przez takich wlasnie specjalnej poslugi ludzi. I slad w psychice na cale zycie zostaje . Ale przeciez trzeba sie kiedys z tego otrzasnac! Zwyrodniale plugastwo wobec zwierzat, dzieci i wszystkiego co od plugastwa tego jest slabsze nie jest wynalazkiem Kosciola. Bronie istoty sprawy. Choc nie wierze w dogmat niepokalanego poczecia, drabiny Jakubowej, etc. Dogmat sklania umysly do wiary, ze dobro zawsze zmartwychwstaje a wraz z nim szlachetnosc uczuc, etc. Niech trwa ta basn.
2017-11-15 07:34:43
Stachu
Rożer, nie nerwulsja, pobaw się swoim małym Jasiem naturalnej wielkości :) RIP Księże Proboszczu.
2017-11-15 06:00:00
Szczęść Boże
Pokój jego duszy. Już jest z Bogiem w Niebie.
2017-11-15 01:01:14
Do... Cep Capa Cepem PO-gania
Lepiej watykanskiemu imperium - jak bylemu UB/SB Imperium na Malopolskiej w Szczecinie wraz z byla Prokuratura !!
2017-11-14 22:19:47
Jarun
Bydle nie uszanuje czyjeś śmierci. Nie odpowiadać chamowi!!!
2017-11-14 20:56:33
roger
usunąć tego kodziarskiego capa inaczej zgłosimy to wyższym czynnikom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2017-11-14 20:31:22
cap kościelny
Niech Go wszystkie katolickie Matki Boskie utulą i zanucą " lulaj że lulaj.." Zasłużył na to.Szkoda,że służył okrutnemu watykańskiemu imperium.
2017-11-14 18:59:09