sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wyczyścili konto seniorce

Wyczyścili konto seniorce

Wyczyścili konto seniorce
Data publikacji: 2017-07-12 11:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:35
Wywietleń: 141 274528

O tym że kod PIN jest poufny i nie powinno się go przekazywać osobom postronnym, a już tym bardziej nie wolno zapisywać go na karcie przekonała się mieszkanka Koszalina.

Nieostrożność 77-letniej mieszkanki Koszalina doprowadziła do uszczuplenia jej konta bankowego o prawie 3 tys. zł. Jak ustalili funkcjonariusze, w ciągu kilku dni nieznany sprawca za pomocą karty bankomatowej kobiety wypłacił wspomnianą gotówkę. Na nic zdało się zabezpieczenie w postaci kodu PIN, gdyż starsza kobieta nieopatrznie zapisała go na karcie bankomatowej. 

Przestępcy korzystając z bankomatów na terenie miasta wypłacali pieniądze, które wydawali na swoje potrzeby. Płacili także kartą za drobne zakupy w marketach. 

Podczas pracy nad sprawą policjanci wykonali szereg czynności, między innymi zabezpieczyli zapisy monitoringu, w tym również miejskiego. Następnie nagrania te poddano gruntownej analizie. Dzięki tej pracy oraz czynnościom operacyjnym udało się wytypować złodziei. Okazało się, że jest to kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku od 21 do 36 lat. Wszyscy zostali zatrzymani, usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(n)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi