niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Udowodniono dziewięć kolejnych

Udowodniono dziewięć kolejnych

Udowodniono dziewięć kolejnych
Data publikacji: 2017-06-30 14:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:34
Wywietleń: 511 272861

Funkcjonariusze ze szczecińskiego Komisariatu Policji Nad Odrą zatrzymali 18-latka podejrzewanego o kradzież z włamaniem do jednej z działkowych altanek. Policjanci ustalili jednak, że to nie jest jego jedyny tego typu czyn. Okazało się, że łącznie popełnił 10 podobnych przestępstw.

Od kwietnia tego roku napływały do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem do altanek okolicznych ogrodów działkowych.

- Kilka dni temu przyjęte zostało kolejne zawiadomienie o przestępstwie, gdzie sprawca po wypchnięciu okna balkonowego w altanie zabrał z wnętrza znajdujące się tam elektronarzędzia i inne przedmioty. Czynności operacyjne, doprowadziły do podejrzewanego o ten czyn. Okazał się nim 18-letni mężczyzna. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany może również mieć na swoim koncie inne zgłoszone w ich jednostce kradzieże z włamaniem do altanek ogrodowych. Weryfikacja zgłoszeń i zebrany w tych sprawach materiał dowodowy skutkował postawieniem mężczyźnie łącznie 10 zarzutów dotyczących podobnych czynów - informuje asp. szt. Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Policjanci ustalili, że 18-latek przestępczym procederem zajmował się od końca kwietnia do czerwca tego roku Właściciele okradzionych altanek wycenili straty na kilkanaście tysięcy złotych. Podejrzanemu może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską