wtorek, 16 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Uczniowie pojadą na poligon

Uczniowie pojadą na poligon

Uczniowie pojadą na poligon
Data publikacji: 2016-04-15 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:41
Wywietleń: 913 128196

Żołnierze z z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim będą szkolić licealistów ze Stargardu. Oprócz nauki musztry i strzelania chodzi także zainteresowanie młodzieży historią i krzewienie postaw patriotycznych.

Zgodnie z umową podpisaną przez CSWL w Drawsku oraz zarząd stargardzkiego starostwa, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Stargardzie będzie mogła uczestniczyć m.in. w szkoleniach z musztry, strzelania, taktyki, łączności i ratownictwa medycznego na poligonie drawskim, a władze powiatu mają m.in. organizować obchody rocznic historyczno-wojskowych oraz rozmaite konferencje i konkursy o tematyce patriotycznej. 


– Wydawałoby się, że w sytuacji zawieszenia zasadniczej służby wojskowej, nasze zobowiązania wobec ojczyzny są marginalne – twierdzi płk Marek Gmurski, komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku. – Ale obserwując teatr wydarzeń w Europie, należy uznać, że działania skierowane na odpowiednie kształtowanie postaw młodzieży polskiej oraz umożliwienie jej zapoznanie się z tradycjami Sił Zbrojnych, sprzętem bojowym i zasadami prowadzenia działań wojskowych, powinny stanowić priorytet w działalności wychowawczej. Oprócz pokazywania uczniom klas mundurowych, jak służą żołnierze i jak wygląda system obronności, musimy przekazywać jej ważne dla Polaków wartości patriotyczne. 


Warto dodać, że świadkami podpisania umowy o współpracy byli nie tylko urzędnicy starostwa i uczniowie pierwszej klasy o profilu bezpieczeństwo publiczne z LO nr 2, ale również żołnierze z Kanady i Stanów Zjednoczonych, których młodzież miała okazję zapytać m.in. o tajniki szkolenia wojskowego. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy