sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Przemysł zje turystykę? Mieszkańcy protestują

Przemysł zje turystykę? Mieszkańcy protestują

Przemysł zje turystykę? Mieszkańcy protestują
Data publikacji: 2016-09-01 13:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:54
Wywietleń: 1333 152172

Stowarzyszenie „Prawobrzeże” powstało, gdy pojawiły się informacje o planach budowy terminala kontenerowego na warszowskiej plaży w Świnoujściu. Twórcy inicjatywy wystosowali list do mediów i mieszkańców regionu, w którym przekonują, że inwestycja przyniesie niewielkie zyski w stosunku do strat.

W liście członkowie stowarzyszenia podkreślają, że inwestycja ma być realizowana kosztem dwóch kilometrów plaż (decydenci mówili o zajęciu obszaru od jednego do ponad dwóch kilometrów warszowskiej plaży), a tysiąc dodatkowych tirów dziennie zablokuje dojazd nie tylko do Świnoujścia, ale całej wyspy Wolin.

– Mamy świadomość, iż Zachodniopomorskie zajmuje ważną rolę na mapie turystycznej Polski – podkreślają członkowie „Prawobrzeża” – W wielu miejscach naszego Wybrzeża morze zabiera po kawałku pięknych plaż. Miasta i gminy muszą ratować swoje plaże ogromnymi nakładami finansowymi. A nasi włodarze zamiast pielęgnować to dobro natury, ten piękny zakątek, chcą spowodować, żeby kolejne dwa kilometry plaży zniknęły z mapy polskich atrakcji turystycznych.

Przeciwnicy budowy terminalu kontenerowego podkreślają, że pod funkcjonujący już terminal LNG wycięto hektary lasu i zabrano ogromną plażę, a teraz szykują się kolejne wycinki drzew i ograniczanie przestrzeni publicznej.
 ©℗
Tekst i fot. Bartosz Turlejski

Więcej w czwartkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 1 września 2016 r.

Komentarze

mag
Nie dla kontenerów na tej plaży!!!To jest cudne miejsce,nie można tego zniszczyć.Włodarze powinni stawiać na turystykę,chronić skrawki natury.Jest to przerażające,że wszystko zamienia się w beton,wycinają lasy...galopująca konsumpcja! Jak tu żyć?!?
2016-09-03 18:50:01
do babajaga
chinczycy ktorzy wlasnie nas zalewaja towarami w kontenerach powiedzieliby: "milczacego glupca mozna uznac za medrca". ty swoim wpisem straciles ta szanse
2016-09-01 23:18:47
cala polska
kiedys myslalem ze takie akcje to prowokacje obcych nieprzychylnych nam sluzb. obecnie jestem pewien ze polacy sami z siebie to idioci
2016-09-01 20:13:24
BabaJaga
Dlatego chcą wybudować terminal, bo przewóz kontenerów idzie do lamusa, to niech Polacy sie na to nabiorą - teraz przychodzi era transportu koleją z Chin przez Rosje i na zachód; tak samo jak niepotrzebny był terminal gazowy w Świnoujściu który zniszczy ekologie a bedzie mial za maly przeladunek ze wzgledu na male zanurzenie statkow
2016-09-01 20:02:09
albo, albo
Niestety, albo rozwijamy gospodarkę, albo się zwijamy i zostajemy skansenem, wymarzonym przez starych Niemców.
2016-09-01 14:36:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską