sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Al Nuaman znów przypłynie do Świnoujścia

Al Nuaman znów przypłynie do Świnoujścia

Al Nuaman znów przypłynie do Świnoujścia
Data publikacji: 2016-08-28 10:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-25 17:15
Wywietleń: 1314 151152

Metanowiec Al Nuaman po raz kolejny dostarczy skroplony gaz ziemny do terminalu LNG w Świnoujściu. Zawinięcie zapowiadane jest na 18 września.

Przypomnijmy, że będzie to czwarta komercyjna dostawa LNG z Kataru, na podstawie długoletniej umowy zawartej przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo z firmą Qatargas. Wypełnianie kontraktu zapoczątkował właśnie Al Nuaman, w czerwcu tego roku. W lipcu surowiec dostarczył metanowiec Al Khuwair, a w sierpniu do świnoujskiego portu zewnętrznego zawinął Al Gattara.

Wrześniowa wizyta statku Al Nuaman w Świnoujściu będzie już czwartą. To on bowiem dwukrotnie pzrywiózł LNG na schłodzenie i rozruch terminalu: pod koniec 2015  i na początku 2016 roku.

Dodajmy, że uruchomiony w czerwcu terminal przyjął też komercyjny ładunek LNG z Norwegii na zasadzie spotowej, czyli zgodnie z warunkami określonymi w umowie krótkoterminowej. Surowiec dostarczył metanowiec Arctic Princess.

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

pływak
Miasto może mieć darmowy gaz niech powoła spółkę i z LNG i zrobią basen o długości 100m z słoną wodą ogrzewaną zimą, by leczyć rożne choroby na przykład skóry zimnymi i ciepłymi kąpielami, dużo ludzi będzie korzystać z miejskiego basenu, będą przyjeżdżać a terminal kontenerowy to można w innej lokalizacji, przyroda jest piękna w Świnoujściu
2016-08-29 07:28:59
pieszy
Wzdłuż terminalu jest droga na plażę, latem dużo pieszych, chodnik jest na wysokości drogi, samochody potrafią jechać 100km na godzinę, niech jakiś wpadnie w poślizg...może być tragedia....a po drugiej stronie torów pieszy idą drogą samochodową równoległa do torów kolejowych...nie tak powinno to być
2016-08-29 07:21:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi