niedziela, 18 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > "Prokuratorskie Archiwum X" w Szczecinie

"Prokuratorskie Archiwum X" w Szczecinie

"Prokuratorskie Archiwum X" w Szczecinie
Data publikacji: 2018-02-14 11:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:47
Wywietleń: 594 313980

W Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie rusza tzw. prokuratorskie Archiwum X.  Wyodrębniono w niej nowy  Dział ds. Cyberprzestępczości oraz Nowoczesnych Technologii Wykrywczych.

W Dziale będą doświadczeni prokuratorzy, którzy prowadzili lub nadzorowali najbardziej skomplikowane śledztwa w sprawach o zbrodnie lub ciężkie występki przeciwko życiu i zdrowiu, a także gospodarcze. Ich zadaniem będzie m.in. rozwikłanie niewyjaśnionych dotąd spraw.

- Decyzja prokuratora okręgowego w Szczecinie o utworzeniu Działu ds. Cyberprzestępczości oraz Nowoczesnych Technologii Wykrywczych to zupełnie nowa inicjatywa, mająca między innymi na celu ponowne przyjrzenie się niewyjaśnionym dotychczas sprawom, których przedmiotem są m.in. podejrzane zgony, wzbudzające wątpliwości samobójstwa czy niewyjaśnione zaginięcia osób - informuje prok. Joanna Biranowska- Sochalska, rzecznik PO w Szczecinie. - Zakończone sprawy budzące wątpliwości prokuratorów, zostaną poddane ponownej analizie oraz rekonstrukcji przebiegu wydarzeń. Dzięki ciągłemu rozwojowi techniki, w tym również w zakresie technologii i technik wykrywczych, a także badań i analiz kryminalnych, powrót do starych i nierozwiązanych spraw ma na celu – pomimo upływu czasu – doprowadzić do ich wyjaśnienia i ukarania sprawców zbrodni.

Ponadto zadaniem prokuratorów pracujących w nowo utworzonym Dziale będzie walka z cyberprzestępczością. Stworzenie wyspecjalizowanej kadry prokuratorów służyć ma koordynacji spraw o skomplikowane przestępstwa popełniane z wykorzystaniem Internetu, a także zaawansowanych technologii i systemów informatycznych.

(g)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

I tu jest pytanie
Czy archiwum zajmie się sprawą Arkadiusza Krski niewinnie skznego na dożywocie- osoby na grupie stworzonej na facebooku posiadają dowody i nagrania kto rzeczywiście stoi za tą zbrodnią. Sama grupa to na dzień dzisiejszy ponad 5000 osób nie wspominając o stronie na facebook https://www.facebook.com/groups/265269377281344/
2018-02-14 15:23:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy