sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Piesek w święta niepotrzebny

Piesek w święta niepotrzebny

Piesek w święta niepotrzebny
Data publikacji: 2016-01-01 13:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:32
Wywietleń: 320 81585

Zwierzęta, które trafiają teraz do schroniska w Dobrej, nie marzną i mają co jeść. Ale mają także fachową, weterynaryjną opiekę, która jeżeli tego potrzebują opatrzy im rany czy odrobaczy. Smutne jest jednak to, że przed świętami i w czasie świąt, pojawia się ich więcej, niż w normalne dni.

- Sądziliśmy, że ten brzydki zwyczaj porzucania psów przed świętami i w ich trakcie, jest już historią. Ale, niestety, nie jest. Tylko w ciągu jednego dnia trafiało do nas nawet pięć psów, tak jak w minioną niedzielę. Dobrze, że mają u nas ciepło, bo mieszkają w ocieplanych pomieszczeniach i dobrze, że mają fachową opiekę - mówi Katarzyna Hermanowicz, kierownik międzygminnego schroniska dla zwierząt w Dobrej.

Obecnie przebywa w nim 15 kotów i 64 psy. Budujące jest to, że prawie każdego dnia odbywają się adopcje. Dosyć często też do schroniska przychodzą właściciele psów, którzy wcześniej założyli im czipy. Dzięki temu mogą odzyskać swoje zwierzęta. Dlatego też nie ma w tej placówce zbytniego tłoku, co bardzo pomaga w pracy ze zwierzętami.

- Ogromną pomocą są dla nas wolontariusze, którzy z nami współpracują. Obecnie jest ich około dwudziestu. Jedni pojawiają się u nas częściej, inni rzadziej, ale bardzo dużo im zawdzięczamy - podkreśla Katarzyna Hermanowicz.

Warto podkreślić, że Natalia Żmuda, jedna z tego grona, została uznana za najlepszą wolontariuszką działającą na terenie powiatu polickiego w 2015 roku, a jej koleżanki zostały wyróżnione drugą nagrodą przez władze starostwa w konkursie pn. „ Razem można więcej”.©℗

(mos)

Fot. arch.: Robert STACHNIK 

Komentarze

jas
Co do tej cudownej opieki weterynaryjnej to bym podyskutowal,trzeba patrzec tym "fachowcom" na rece. Czesto leki zakupione przez wolatariuszy nie sa podawane lub dopiero podczas wizyty opiekuna.
2016-01-27 06:48:26
nick
można?można dzięki za taką postawę i ludzi.W Szczecinie by się tacy przydali
2016-01-19 21:04:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi