środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Okres lęgów i... wycinek

Okres lęgów i... wycinek

Okres lęgów i... wycinek
Data publikacji: 2017-03-22 15:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:13
Wywietleń: 161 225676

Trwa okres ochrony ptasich lęgów. Trwa również wycinka drzew w Parku Leśnym Arkońskim. Zakład Usług Komunalnych twierdzi, że "prace polegają na usunięciu posuszu w koronach drzew" i wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Powołuje się jednak na jego nieaktualne wykładnie – zarówno dotyczące przepisów o lasach, jak i ustawy o ochronie przyrody. Obecnie obowiązuje bowiem inna wykładnia prawna. Jest to ustawa z 16 grudnia 2016 r. - „lex Szyszko". Radykalnie zmieniła ona obraz tzw. ochrony zieleni w naszym kraju: przynosząc – jak dowodzą eksperci – szkodę ekologiczną, za jaką będą płaciły nasze dzieci i wnuki.

Arleta NALEWAJKO

CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY W CYFROWYM WYDANIU "KURIERA SZCZECIŃSKIEGO" Z 22 MARCA 2017 ROKU: http://www.24kurier.pl/cyfrowy 

Fot. Mirosław WINCONEK, Dariusz GORAJSKI

Okres lęgów i... wycinek Okres lęgów i... wycinek Okres lęgów i... wycinek Okres lęgów i... wycinek Okres lęgów i... wycinek Okres lęgów i... wycinek Okres lęgów i... wycinek

Komentarze

gh
Z 16 grudnia to nie jest ustawa lex Szyszko, a ZMIANA ustawy o ochronie przyrody z 16 kwietnia 2004r. (podając podstawę prawną wystarczy podać "ustawa o ochronie przyrody z 16.04.2004r. ze zmianami - i to już w pełni określa jakiej ustawy dotyczy). A te drzewa wyglądają na stare topole - na zdjęciach nie widać koron, ale najprawdopodobniej już część gałęzi była sucha i mogła spaść na przechodzących pod tymi drzewami. Ciekawe co by było gdyby spadło kogoś z negujących wycinkę lub osobę z ich rodziny - dopiero byłby jazgot gdzie był ZUK.
2017-03-23 11:38:41
M.Dem.: NIE ZALUJMY OCHRONY I SYMPATII temu ptactwu.
Sa piekne i madre. Pamietaja kazdy odruch pomocy od czlowieka. Zapamietuja czlowieka i miejsce, w ktorym uzyskaly od niego pomoc. Poza tym sa jakby ochrona biologiczna dla czlowieka i zycia na ziemi. Lepsza niz chemia. Ale sa ludzie, ktorym one przeszkadzaja. Takim ludziom przeszkadza wszystko. Na INTERII byl wczoraj wywiad z Anna Dymna. Zaatakowano CELOWOSC/OPLACALNOSC WSPIERANIA MORALNEGO (akcje Dymnej) i FINANSOWEGO ludzi bezbronnych ("czy pieniadze na tych ludzi nie lepiej przeznaczyc ..). Cos podobnego! Jak mozna tak w ogole pomyslec a co dopiero zadzialac! Bo to jest wprost dzialanie na eksterminacje ludzi i zycia bezbronnego (a wiec i zwierzat takze). Pieniedzy i innej pomocy ludzkiej nie zalujmy zadnemu nieszczesciu. Zachowajmy czlowieczenstwo w sobie. Natomiast postawmy pytanie: CZY WYKLUCZENIE SPOŁECZENE NIE NALEZY SIE LUDZIOM O UMYSLOWOSCI SMIERCIONOSNEJ DLA KAZDEGO ZYCIA OKALECZANEGO PRZEZ LOS? Hitleryzm w Polsce i w Niemczech do obozow zaglady kierowal przede wszystkim ludzi kierowanych uprzednio do psychuszek. To pamietamy i w rachunku krzywd pewnie mamy. TOZSAME POSTAWY, istniejace jak widac takze u nas, nie spotkaja sie z nasza pogarda? Dla ich utrzymywania nie szkoda naszych pieniedzy?
2017-03-23 09:52:08
ptki
Fajne są te ptaki, zwłaszcza żółty, jak egzotyczne.
2017-03-22 19:14:28
Tępa dzida
A ty histeryczko ile już drzew posadziłaś na swoim terenie? Nie masz terenu? To go sobie kup! No i weź w końcu przeczytaj jakie zmiany wprowadziła ustawa z 16 grudnia, a potem dopiero się wypowiadaj.
2017-03-22 17:54:24
Biblia:
"Bóg zniszczy tych, którzy niszczą Ziemię!" Z tych działań PiSdzielców wynika, że w du.pie mają Słowo Boże i jego grożby. Ważne jest słowo kaczego naczelnika!
2017-03-22 16:52:04
OK.2010
Pan Kierownik Lasów Miejskich wie najlepiej to widać. A czy zna przepisy PANI Arleto zapytajmy Pana Kierownika.
2017-03-22 16:44:24