sobota, 19 sierpnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Mistrz z pl. Rodła

Mistrz z pl. Rodła

Mistrz z pl. Rodła
Data publikacji: 2017-06-02 14:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:31
Wywietleń: 107 266058

Jak się parkuje? W Szczecinie - jak widać na zdjęciu - właśnie tak. Nic to, że obok parking, a niedaleko parkingowiec. Bez znaczenia nawet, że obok jest chodnik szeroki na 5 metrów. Liczy się „fantazja", czyli żeby zjechać z ronda o bodaj największym natężeniu ruchu w Szczecinie, przez przejście dla pieszych, chodnik i zaparkować na trawniku. Bo kto zabroni?

Choć kamery miejskiego system monitoringu na tymże pl. Rodła działają, to - najwyraźniej - wybiórczo. Kilka lat temu „Wielki Brat" przymknął oko na sprawców, jacy właśnie w tym miejscu wycięli drzewo (pozostają nieznani, bo to oczywiście czysty przypadek, że teraz bardziej widoczny jest stojący tam nośnik reklamowy). Teraz „umknął" jego uwadze samochód, zaparkowany na dłużej. Strach się bać, czego jeszcze stróże prawa nie zechcą dostrzec na mieście o ambicjach metropolitarnych?

(an)

Fot. Arleta Nalewajko

Mistrz z pl. Rodła Mistrz z pl. Rodła

Komentarze

Do Piotr
Firma jest profesjonalna. Elementy przywieźli autem dostawczym z windą z tyłu. Natomiast trawnik po tej, jak i po drugiej stronie będzie odtworzony gdyż takie są wymogi po skończonej inwestycji ( zapis w umowie ). A poza tym dlaczego jest foto tylko 1 auta skoro kilka godzin wcześniej stało tam również drugie takie samo, dostawczak oraz zaparkowana koparka która stała tam w nocy. Na pewno nic nie umknęło kamerze gdyż obserwowała ona koparkę w nocy.
2017-06-04 10:47:05
Kol
A gdzie mają parkować ? Nie ma miejsc przeznaczonych na auta techniczne. A takie miejsce powinno być wyznaczone przez projektanta na początku inwestycji takich jak sygnalizacja, przy szafach sterujących
2017-06-03 20:40:20
Piotr
do Ja: Pięcioma osobowymi samochodami przywieźli elementy konstrukcyjne? Profesjonalna firma
2017-06-03 12:04:04
Arek
Należy się dowiedzieć Szanowna Pani Redaktor jak sprawa wygląda, a później pisać bzdury. Jest to plac budowy na którym powstaje Nowa inwestycja. A pas zieleni będzie później odtworzony ze wzgledu na to ze są tam wykopy oraz parkowała tam koparka pracujaca kilkanaście metrów dalej. Serdecznie pozdrawiam P.Redaktor i innych zainteresowanych nakręcaniem sztucznej afery. P.S 2 metrowe auto zaparkowane na 5 cio metrowym chodniku na pewno utrudniało by poruszanie się pomiędzy jedną A drugą stroną ulicy
2017-06-03 07:41:18
Ja
Do Piotra: a gdzie mieli stanąć? Parkingi wokół pełne a oni musieli cieżkie części przenieść. Jakiś przybity jesteś? Moze pokażesz nam jak się przez 200 albo 500 metrów nosi ciężkie elementy sceny lub kortu? Myśleć, myśleć misiu!
2017-06-02 23:21:05
Piotr
Ten samochód serwisowy jeszcze mogę zrozumieć. Ale pod oknami ma Pani lepszą sytuację. Pieć prywatnych samochodów parkujących na pl.Solidarności/dachu muzeum przełomów. Samochody panów budujących kort na zawody squasha.
2017-06-02 22:29:10
lebioda
Czy pani redaktor policzyła już razem z aktywistami Basty ile mróweczek i biedronek ucierpiało? Może jakaś demonstracyjka?
2017-06-02 21:32:37
Jakób
@ @expert z 2017-06-02 16:26:13 Cyt.: "Jeszcze dziesiatki lat zajmie zanim bedziemy normalnym Panstwem a ludzie Obywatelami". Do tych dziesiątków należy dodać lata rządów sprowowanych przez PiS.
2017-06-02 20:44:03
@Ala66
Po polsku mówi się „do Łukasza”, a nie „Do Łukasz”.
2017-06-02 18:30:02
Ala66
Do Łukasz. Po polsku mówi się właśnie. "Dokładnie" to kalka z angielskiego.Żenująca polszczyzna.
2017-06-02 18:12:16
Ad.Expert
Myślę, że jednak firma konserwująca sygnalizację nie ma prawa niszczyć trawników :)
2017-06-02 17:22:40
@Expert
To że jest to samochód firmy konserwującej sygnalizacje to znaczy że prawo go nie obowiązuje ? Chyba chodzi ci oto że fachowców nóżki rozbolą jakby mieli przejść 100 metrów więcej z parkingu. Po drugie SM ze Szczecina jest znana z tego iż dojazd na miejsce interwencji zajmuje im minimum dwie godziny.
2017-06-02 16:29:45
xyz
Zważywszy na to że to Pogotowie Sygnalizacji Świetlnej artykuł i nagonka na kierowcę żenująca.
2017-06-02 16:27:25
@expert
czyli moze parkowac wszedzie tylko dlatego ze wykonuje jakas prace to go zadne przepisy nie obowiazuja! czegos rownie idiotycznego nie slyszalem. powinny ... odholowac i wpi...ic taki mandat ze ..... Jestesmy ciagle Panstwem teoretycznym - wladza nie egzekwuje prawa a ludzie ze swiadomoscia prosto z PRL Jeszcze dziesiatki lat zajmie zanim bedziemy normalnym Panstwem a ludzie Obywatelami.
2017-06-02 16:26:13
rondi
Dajcie już spokój z tym parkowaniem. Przyjechał konserwator do reklamy i ma blisko, potrzebne mu materiały i narzędzia. Nie ma innych tematów w mieście???
2017-06-02 16:14:22
aabc
Ten cały syf i tak idzie do przebudowy wiec dopiero za 2 lata tam bedzie ładnie ,do komentarza ponizej, pewnie jak by przed jego domem ktos mu tak zaparkowal a co gorsza na jego trawniku to juz by dzwonil do fbi hahaha
2017-06-02 15:54:10
Expert 2
A po 3 miał włączony światełko na dachu samochodu koloru żółtego.
2017-06-02 15:52:39
do @expert
Czy firma konserwujaca sygnalizację jest ponad prawem? Czy może sobie jeździć po chodniku i parkować na trawniku? Prosze o wskazanie stosownych zapisów w Prawie o Ruchu Drogowym.
2017-06-02 15:33:49
jest jeszcze jedna uwaga ....
jak takie coś można publkować ... dno .. Pani Arleno nie tędy droga do sławy ...
2017-06-02 15:32:53
p. Adrian
Nie wolno to nie wolno nikomu. Nawet straży pożarnej, policji i karetce pogotowia. Prawo jest równe dla wszystkich, przynajmniej od czasu gdy rządzi "dobra zmiana". W końcu musicie to zrozumieć POpaprańcy.
2017-06-02 15:28:38
Łukasz
Dokładnie, co za puste społeczeństwo żeby z takiej sytuacji tworzyć artykuł. Żenujący poziom.
2017-06-02 15:22:44
po 3 -cie
Myślenie nie boli - nie jest szeryfem i miał gdzie zaparkować nie stając na zieleni. No ale coż, jeden przygłup zaparkował, drugi go poparł. - Pewnie z jednej firmy. A wszystko przyklepie bierność wszystkich, którzy powinni tym bajzlem zarządzać - czyli ZDITM.
2017-06-02 15:09:39
Expert
Po 1 to Plac Rodła nie jest rondem !!! Po 2 to jest to samochód firmy konserwującej sygnalizacje i wykonującej jej przebudowę. Jakieś jeszcze uwagi ??
2017-06-02 14:42:37