piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Malował obraźliwe napisy, teraz odpowie przed sądem

Malował obraźliwe napisy, teraz odpowie przed sądem

Malował obraźliwe napisy, teraz odpowie przed sądem
Data publikacji: 2017-08-22 13:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-23 20:23
Wywietleń: 856 289352

Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mężczyźnie, który na jednym z budynków dzielnicy Drzetowo - Grabowo napisał obraźliwe słowa. Czyn ten został zakwalifikowany jako tzw. "przestępstwo z nienawiści".

W piątek 18 sierpnia bieżącego roku policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo uzyskali informację, że na elewacji budynku na jednej z ulic szczecińskiego Drzetowa – Grabowa pojawiły się obraźliwe napisy. Treść napisu wskazywała, że wyczerpują one znamiona przestępstwa tzw. „z nienawiści”.

Policjanci od razu udali się we wskazane miejsce. Informacja o obraźliwych napisach potwierdziła się, znajdowały się one na wysokości około 1 – 2 metrów. Funkcjonariusze wykonali szereg czynności na miejscu zdarzenia, zabezpieczyli także nagranie z kamer, które swoim zasięgiem objęły rejon zdarzenia.

Po wnikliwej analizie zgromadzonego materiału oraz weryfikacji zapisu z kamer monitoringu policjanci ustalili przebieg zdarzenia oraz wytypowali osobę podejrzewaną o ten czyn. Okazało się, że napisy na budynku tworzone były w przeciągu kilku dni przez jedną i tą samą osobę. Mężczyzna usłyszał już zarzut znieważenia grupy ludności z powodu jej przynależności rasowej i wyznaniowej. Prokurator zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Ł.T

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

M.Dem. prawdziwa
Pan podpisujący się od niedawna "M.Dem." dubluje "M.Dem." należące już od dawna do zupełnie innej osoby na tym forum. Jestem kobietą i też, jak inni, zabieram głos na forum w różnych sprawach. Co teraz zrobić? Ponieważ pan "nowszy" jest krócej na forum to może będzie mniej dwuznaczności nazwy "M.Dem.", gdy Pan zmieni coś w nazwie dla swoich wypowiedzi?
2017-08-23 20:05:17
M.Dem. prawdziwa
Osoba, podpisująca się też "M.Dem." od dni paru, nie jest osobą podpisująca się także "M.Dem." od dawna. Dawna, prawdziwa dla tej "ksywy", czyli ja, jest kobietą i loguje się na ogół do tematów typu: zwierzęta, sprawy społeczne i polityczne. Osoba pisząca komentarz do tego artykułu, jest mężczyzna. Inne zainteresowania mamy i styl wypowiedzi. Nie znaczy to, że pisanie pana dublujacego "M.Dem." jest gorsze. Czy Pan może zmienić to "M.Dem." na inny, żebyśmy byli rozróżniani? Serdecznie proszę.
2017-08-23 19:34:07
Apokalipsa
.......co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana6. 10 Przestań się lękać tego, co będziesz cierpiał. Oto diabeł ma niektórych spośród was wtrącić do więzienia, abyście próbie zostali poddani, a znosić będziecie ucisk przez dziesięć dni7. Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia.
2017-08-23 10:09:37
abcvc
Rada na przyszlosc- na czole sobie wydziarajcie takie napisy, nie bedzie za to mandatu a kazdy sie dowie co autor mial na mysli, do dziela !
2017-08-23 09:30:08
Nożownikom dziękujemy
Gastarbeiter to jest taki gość, który pracuje, dostaje pieniądze za pracę i wraca do domu. Jeżeli ktoś łaknie kromki chleba to głodnego nakarmić, spragnionego napoić, nagiego przyodziać i odprawić w stronę granicy. Nawet w tak gościnnym kraju jak Polska, status gościa obowiązywał 3 dni. Czwartego dnia goście idą na pole wiązać snopki albo do sadu zrywać czereśnie. Można też kopać kartofle albo czyścić stajnie i inne zabudowania gospodarskie. Zawsze jakaś robota znajdzie się. Św Paweł powiedział "kto nie pracuje niech nie je". Nie chodzi o stosowanie tej zasady w wersji upodlonej przez bolszewików do postaci "nie rabotajet nie kuszajet", a przez hitlerowców "Arbeit macht frei". Nikt nikogo w Polsce więził i zmuszał do pracy nie będzie ale niech też nożownicy nie oczekują siódmego nieba w Polsce i jałmużny na poziomie Dyrektora Szkoły.
2017-08-22 23:00:08
Pikuś
W polskich więzieniach jest teraz moda na przechodzenie na Islam. Jak wyjdą na wolność będą swojską alternatywa dla panoszących się nacjonalistów z PISu. Bez iprzyowania uchodźców w Polsce są wyznawcy islamu, także ostatnio konwertowani. A przecież mordercy i zamachowcy są także wśód chrześcijan (Breivik, katolicka IRA iitd). A jeżeli chodzi o tzw. żołnierzy wyklętych, wśód nich było wielu zwykłych morderców. Kto o tym nie chce pamiętać jest po prostu nieukiem. Ale nieuctwo nie boli, niektórym nawet dodaje prymitywnej odwagi..
2017-08-22 22:58:01
STOP islamizacji Europy!
Oczywiście, że ani jednego w Polsce. Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo tego nie wiedzą? Poinformujcie swoje żony jak brakuje wam multikulti.
2017-08-22 21:08:33
Gość
Takie gnidy jak M. Dem wysłałbym do Paryża i Sztokholmu. Niech lewacki pachołek zobaczy jak kończy się polityczna poprawność i brak szacunku do swoich Bohaterów i swojej historii. Tylko śmieć może tak napisac o Żołnierzach Wyklętych
2017-08-22 20:34:43
@M.Dem.
A Ty lewaku sam przyjmij ich do domu bo my ich w Polsce nie chcemy, Zachód pokazał co oznacza przyjmowanie tzw. uchodźców - mordowanie zwykłych mieszkańców!!!
2017-08-22 19:00:26
M.Dem.
Kazalbym mu po calym miescie zamalowywac te wszystkei grafitto o zolnierzach wykletych napisem "refugees welcome".
2017-08-22 17:00:48
balu74
Genitalia przybite do krzyża-sztuka, seks oralny z figurą Chrystusa na scenie-sztuka...Prawda, że muzułmanie to terroryści przestępstwo! Unia upada...Ratujmy Polskę!
2017-08-22 16:56:04
@Indi8
a Ty Indii ? Ale nie islamista ?
2017-08-22 16:48:10
Szymek
Skierowac do mycia wszystkich wiat w miescie, zbierania kup,itd. to sie moze nauczy kultury,najgorszej demoluja wiaty przystankowe ,wiata nie odda.
2017-08-22 15:07:42
Indi8
Jakie zniewazenie? Jak islamisci morduja to OK? Mial chlopak racje. POPIERAM W PEŁNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2017-08-22 14:53:18