sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Niszczył zamki, wybijał szyby, w końcu wpadł

Niszczył zamki, wybijał szyby, w końcu wpadł

Niszczył zamki, wybijał szyby, w końcu wpadł
Data publikacji: 2017-06-20 06:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:33
Wywietleń: 218 271411

Kryminalni z Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście ustalili i zatrzymali 61-latka podejrzewanego o niszczenie mienia w jednym ze szczecińskich sklepów. Mężczyzna od marca 2017 r. kilkukrotnie uszkadzał zamki w drzwiach i wybijał szybę wystawową obiektu.

Policjanci z Komisariatu Śródmieście otrzymali zgłoszenia od właściciela jednego ze sklepów mieszczących się na terenie miasta, iż nieznany sprawca uszkadza jego mienie. Według właściciela obiektu uszkadzane były zamki w drzwiach wejściowych, szyby sklepowe oraz ramy witryn. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze objęli ten teren nadzorem, oprócz służb prewencyjnych monitorujących sytuację do działania włączono też policjantów z pionu kryminalnego. Ci ostatni wraz z dzielnicowym rejonu typowali podejrzewanego o ten czyn sprawcę. 

Weryfikacja zgłoszonych zdarzeń, oraz prowadzone czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 61-latka. Mieszkaniec Szczecina nie krył zdziwienia na widok pukających do jego drzwi funkcjonariuszy. 

Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu, a śledczy zbierali materiał dowodowy pozwalający na postawienie mu zarzutu. Ustalili, że mężczyzna przestępczym procederem zajmował się od końca marca do początku czerwca 2017 r. W krótkich odstępach czasu w tym samym sklepie dokonywał uszkodzeń zamków w drzwiach, ram witryn sklepowych oraz szyb sklepowych. Swoim działaniem wyrządził straty na kwotę ponad 3500 zł. 

Po przedstawieniu zarzutu 61-latek trafił do aresztu śledczego w Szczecinie. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  Sprawa ma charakter rozwojowy, nie są wykluczone kolejne zarzuty. 

(n)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

????
Sprawca jest dorosłym ( ma ukończone 18 lat ) ale kompletnie niedojrzałym facetem - gorzej jak gówniarz.
2017-06-21 01:10:42
Krzysiek
Stary a taki głupi...
2017-06-20 14:51:01
s
Dlaczego nie podano dokładnej lokalizacji i dlaczego nie podano motywów, bo sprawca jest już dojrzałym mężczyzną, a takie zachowanie pasowałoby do jakiegoś patologicznego gimnazjalisty. Może to zemsta, a może zazdrość, bo jak wytłumaczyć, że ktoś uparł się na jeden sklep?
2017-06-20 09:20:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi