piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Gąsienice, podkowy i spadochroniarze

Gąsienice, podkowy i spadochroniarze [GALERIA]

Gąsienice, podkowy i spadochroniarze
Data publikacji: 2017-08-19 20:24
Wywietleń: 865 288982

Setki pojazdów militarnych, często zabytkowych, tysiące miłośników militariów ubranych w mundury różnych armii awista z różnych okresów i zwiedzających przewinęło się przez miasteczko zlotowe w Bornem Sulinowie podczas XIV Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych Gąsienice i Podkowy.

Zlot rozpoczęto z zachowaniem ceremoniału wojskowego przy udziale kompanii honorowej wystawionej przez 2. Brygadę Legionów w Złocieńcu. Kompanii towarzyszyła orkiestra kobziarzy z Częstochowy. W tym roku podczas zlotu uczestnicy i goście  mieli wiele nowych atrakcji. Jedną z nich były skoki spadochronowe.

W tym roku przypada 90. rocznica spadochroniarstwa polskiego – mówi Jarosław Marczyński, komandor zlotu. - Popisami skoczków byłych żołnierzy jednostek Grom i Formoza uczcimy tę rocznicę

Skoki cieszyły się ogromnym powodzeniem zwiedzających. Borneńskie lotnisko, na którym lądowali skoczkowie było dosłownie oblężone. Skoczkowie skakali z wysokości bojowej, tj. z 200 metrów, a na celność lądowania z 1200 metrów. Michał Żmuda ze Związku Spadochroniarzy Polskich trafił w sam środek 10 centymetrowego punktu.

To nic trudnego - zapewnia skoczek. - Dobry i częsty trening i można skakać. Skaczemy ze specjalnymi spadochronami wykorzystywanymi przez siły specjalne i podczas różnych zawodów.

Skoczkowie zaprezentowali się czterokrotnie. Również popisy sprawności ułańskiej gromadziły licznych widzów. Tradycyjnie też, dużym powodzeniem cieszyły się obozy rekonstrukcyjne oraz przejażdżki po tankodromie. Każdego dnia podczas zlotu  można było oglądać wystawy wojskowego sprzętu muzealnego.

Tekst i fot. (bar)

Gąsienice, podkowy i spadochroniarze Gąsienice, podkowy i spadochroniarze Gąsienice, podkowy i spadochroniarze Gąsienice, podkowy i spadochroniarze Gąsienice, podkowy i spadochroniarze Gąsienice, podkowy i spadochroniarze Gąsienice, podkowy i spadochroniarze Gąsienice, podkowy i spadochroniarze Gąsienice, podkowy i spadochroniarze Gąsienice, podkowy i spadochroniarze

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny