sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Gąsienice i Podkowy. Tłumy na zlocie

Gąsienice i Podkowy. Tłumy na zlocie

Gąsienice i Podkowy. Tłumy na zlocie
Data publikacji: 2016-08-14 21:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:52
Wywietleń: 251 148654

Tysiące uczestników w mundurach różnych armii świata, setki pojazdów militarnych, tysiące odwiedzających, dziesiątki straganów z militariami i… tumany kurzu – tak wszystko było podczas XIII Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych Gąsienice i Podkowy w Bornem Sulinowie. Już przy wejściu na teren miasteczka zlotowego pierwsze atrakcje. 

- Prezentuję dioramę modelarską przedstawiającą niemiecki pluton czołgów – mówi jej twórca Włodzimierz Falkowski. - Pomieszczenie załóg, wieżyczki strażnicze, zasieki no i czołgi, którymi tu jeździmy. Tego rodzaju dioramy w Polsce jeszcze nie są popularne, ale już w Czechach czy za Odrą biją rekordy popularności.

Zaraz za stanowiskiem modelarskim obóz wojsk brytyjskich w Afganistanie. 

- To jest fragment wioski afgańskiej i brytyjski patrol, który zatrzymał się tu na chwilę – mówi członek grupy rekonstruującej Piotr Jałowiecki z Poznania. - Staramy się bardzo wiernie oddać klimat tamtego czasu. Każdy detal naszego umundurowania odpowiada oryginałom.

Odwiedzający chętnie wchodzili na teren obozu i robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Wiele grup przywiozło ze sobą ciężki sprzęt. 

Były również atrakcje kulturalne. Każdego wieczora odbywały się koncerty, a w sobotę i niedzielę pokazy sprawności husarii polskiej. Na zlotowych straganach można było kupić niemal wszystko z branży wojskowej - od replik broni różnego rodzaju i kalibru po wszelkie sorty mundurowe, noże szturmowe, galanterię i żywność wojskową, po odznaki, naszywki i repliki wszelkiego rodzaju amunicji. Ci, którzy nie zapomnieli czegoś kupić zrobią to w przyszłym roku. 

Patronem medialnym zlotu był „Kurier Szczeciński”. 

Tekst i fot. (bar)

Więcej w środowym  „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 17 sierpnia 2016 r.

Gąsienice i Podkowy. Tłumy na zlocie Gąsienice i Podkowy. Tłumy na zlocie Gąsienice i Podkowy. Tłumy na zlocie Gąsienice i Podkowy. Tłumy na zlocie Gąsienice i Podkowy. Tłumy na zlocie Gąsienice i Podkowy. Tłumy na zlocie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską