piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Ekologiczne Davos nad Bałtykiem

Ekologiczne Davos nad Bałtykiem

Ekologiczne Davos nad Bałtykiem
Data publikacji: 2015-09-16 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:17
Wywietleń: 652 20833

650 uczestników, prawie 90 prelegentów, 16 paneli tematycznych – tak w liczbach przedstawia się II Międzynarodowe Forum Ekologiczne, które w środę (16 bm.) rozpoczyna się w Kołobrzegu. Podczas trzydniowych spotkań będzie okazja do wymiany doświadczeń i zaprezentowania najnowszych rozwiązań w dziedzinie ekologii.

Organizatorem forum, które już po raz drugi odbywa się w Kołobrzegu, jest Polska Fundacja Ekologiczna. Uczestniczyć w nim będą przedstawiciele świata nauki, administracji rządowej, przedsiębiorcy, samorządowcy, reprezentanci organizacji i instytucji działających na rzecz ekologii. Podobnie jak w ubiegłym roku na forum gościć będą także uznani eksperci. Porozmawiają o miastach przyszłości, o tym jak pogodzić ich rozwój z ochroną środowiska naturalnego. Pierwszego dnia forum będzie też mowa o źródłach finansowania ekologicznych inwestycji i wyzwaniach, jakim muszą sprostać beneficjenci unijnych funduszy. 

Drugiego i trzeciego dnia forum debaty koncentrować się będą wokół czterech bloków tematycznych: energetyka, gospodarka wodna, gospodarka odpadami oraz nowoczesna edukacja ekologiczna.

Debatom będą towarzyszyć Targi Ekologiczne. Są one okazją do sprawdzenia trendów w ekologii, przetestowania nowych technologii i zapoznania się z ofertą przedsiębiorców z branży. Pomyślano także o najmłodszych – dla nich zorganizowane zostaną ciekawe zajęcia edukacyjne.


II Międzynarodowe Forum Ekologiczne w Kołobrzegu potrwa do piątku (18 bm.) 

(żan)

Fot. Archiwum: Artur Bakaj

Na zdjęciu:

W ubiegłym roku forum w Kołobrzegu towarzyszyły Targi Ekologiczne. Podobnie będzie i tym razem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi