sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Ekologiczne Davos nad Bałtykiem

Ekologiczne Davos nad Bałtykiem

Ekologiczne Davos nad Bałtykiem
Data publikacji: 2015-09-16 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:17
Wywietleń: 668 20833

650 uczestników, prawie 90 prelegentów, 16 paneli tematycznych – tak w liczbach przedstawia się II Międzynarodowe Forum Ekologiczne, które w środę (16 bm.) rozpoczyna się w Kołobrzegu. Podczas trzydniowych spotkań będzie okazja do wymiany doświadczeń i zaprezentowania najnowszych rozwiązań w dziedzinie ekologii.

Organizatorem forum, które już po raz drugi odbywa się w Kołobrzegu, jest Polska Fundacja Ekologiczna. Uczestniczyć w nim będą przedstawiciele świata nauki, administracji rządowej, przedsiębiorcy, samorządowcy, reprezentanci organizacji i instytucji działających na rzecz ekologii. Podobnie jak w ubiegłym roku na forum gościć będą także uznani eksperci. Porozmawiają o miastach przyszłości, o tym jak pogodzić ich rozwój z ochroną środowiska naturalnego. Pierwszego dnia forum będzie też mowa o źródłach finansowania ekologicznych inwestycji i wyzwaniach, jakim muszą sprostać beneficjenci unijnych funduszy. 

Drugiego i trzeciego dnia forum debaty koncentrować się będą wokół czterech bloków tematycznych: energetyka, gospodarka wodna, gospodarka odpadami oraz nowoczesna edukacja ekologiczna.

Debatom będą towarzyszyć Targi Ekologiczne. Są one okazją do sprawdzenia trendów w ekologii, przetestowania nowych technologii i zapoznania się z ofertą przedsiębiorców z branży. Pomyślano także o najmłodszych – dla nich zorganizowane zostaną ciekawe zajęcia edukacyjne.


II Międzynarodowe Forum Ekologiczne w Kołobrzegu potrwa do piątku (18 bm.) 

(żan)

Fot. Archiwum: Artur Bakaj

Na zdjęciu:

W ubiegłym roku forum w Kołobrzegu towarzyszyły Targi Ekologiczne. Podobnie będzie i tym razem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską