sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Świat > Przysięgali posłuszeństwo wobec IS

Przysięgali posłuszeństwo wobec IS

Przysięgali posłuszeństwo wobec IS
Data publikacji: 2016-07-28 18:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 1693 146196

Związana z Państwem Islamskim agencja prasowa Amak opublikowała film wideo z dwoma mężczyznami, którzy przedstawiają się jako sprawcy ataku na kościół w Normandii i przysięgają wierność szefowi tej dżihadystycznej organizacji Abu Bakrowi al-Bagdadiemu.

Na nagraniu widać dwóch brodatych mężczyzn obok czarnej flagi Państwa Islamskiego. Jeden z nich odczytuje po arabsku tekst "lojalności wobec emira Bagdadiego". Mężczyźni, którzy przedstawiają się jako Abu Omar i Abu Dżalil al-Hanafi, trzymając się za ręce, przysięgają posłuszeństwo szefowi Państwa Islamskiego (IS).

We wtorek dwaj dżihadyści wtargnęli do kościoła w miasteczku Saint-Etienne-du-Rouvray w czasie porannej mszy. Wzięli pięciu zakładników: księdza, dwie siostry zakonne oraz dwóch wiernych. Jednej zakonnicy udało się zbiec i zaalarmować policję. 86-letniemu proboszczowi, ks. Jacques'owi Hamelowi napastnicy poderżnęli gardło. Poważnie ranny został także jeden z parafian.

Napastnicy zostali zastrzeleni, gdy wyszli na otoczony przez policję dziedziniec kościoła, krzycząc "Allah Akbar - Bóg jest wielki". Do ataku przyznało się później Państwo Islamskie.(PAP)

Fot. PAP/EPA

Na zdjęciu: kościół w Saint-Etienne-du-Rouvray, w którym doszło do ataku.

Komentarze

Bialo-Czerwona flaga,
Jak sobie Europa "PO-scieli"... to tak bedzie na przyszlosc miala !!
2016-08-01 00:01:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi