środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Napastnicy zabili księdza w kościele w Normandii

Napastnicy zabili księdza w kościele w Normandii

Napastnicy zabili księdza w kościele w Normandii
Data publikacji: 2016-07-26 12:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 1580 145836

Dwóch mężczyzn uzbrojonych w noże wzięło we wtorek kilku zakładników w kościele w Normandii, na północy Francji. Brutalnie zabili księdza oraz ranili co najmniej jedną osobę. Policja zastrzeliła napastników. Sprawą zajmują się śledczy ds. terroryzmu.

Źródło policyjne powiedziało agencji Reutera, że wygląda na to, iż księdzu poderżnięto gardło. Według przedstawiciela władz, cytowanego przez agencję AFP, drugi zakładnik został ciężko ranny; walczy o życie w szpitalu.

Pałac Elizejski podał, że do miejscowości Saint-Etienne-du-Rouvray, gdzie doszło do ataku, udaje się prezydent Francois Hollande.

W kościele w położonej w pobliżu Rouen miejscowości dwaj napastnicy wzięli przed południem pięciu zakładników. Wtargnęli do kościoła podczas mszy. Portal dziennika "Le Figaro" pisał, że chodziło o księdza, dwie siostry zakonne oraz dwóch wiernych. Jednej z sióstr udało się uciec z kościoła i zawiadomić o tym, co dzieje się w środku.

Policja otoczyła świątynię. Dwaj napastnicy zostali zastrzeleni podczas operacji policyjnej. Cały dramat trwał około 40 minut.

Premier Francji Manuel Valls oświadczył na Twitterze, że Francja będzie zwarta w obliczu tego "barbarzyńskiego ataku" na kościół w Saint-Etienne-du-Rouvray. "Cała Francja i wszyscy katolicy są wstrząśnięci" - napisał premier.

Do incydentu doszło w czasie, gdy Francja jest w stanie najwyższej gotowości po serii zamachów. Do ostatniego doszło 14 lipca, gdy zamachowiec podczas obchodów święta narodowego staranował ciężarówką tłum na miejskiej promenadzie i zabił 84 osoby.(PAP)

Fot. PAP/EPA

Na zdjęciu: policyjna blokada w okolicach miejsca ataku na kościół.

 

Komentarze

sda
czekam ...kiedy Tusek i jemu podobni będą szli w marszu milczenia ku czci tego zabitego Kapłana.
2016-07-26 22:23:22
trzeba odróżnić uchodźcę od terrorysty
a to bardzo duża różnica
2016-07-26 15:02:02
mniam ;-/
To teraz Europa ma już pełne menu i może śmiało podziękować makreli i budyniowi.
2016-07-26 14:23:25
kogo witacie podczas ŚDM
Papież Franciszek : Uchodźcy nie są problemem. Są darem ! I dalej : Papież Franciszek poprosił uchodźców o wybaczenie zamykania drzwi przed nimi i obojętności ze strony społeczeństw, które "boją się zmiany życia i mentalności". To słowa z jego orędzia do rzymskiego ośrodka pomocy dla uchodźców z okazji 35. rocznicy powstania.
2016-07-26 14:18:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi