środa, 18 października 2017.
Strona główna > Świat > Podejrzany o zamach na piłkarzy w rękach policji

Podejrzany o zamach na piłkarzy w rękach policji

Podejrzany o zamach na piłkarzy w rękach policji
Data publikacji: 2017-04-12 22:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 150 237499

W związku z wtorkowym zamachem bombowym na autobus z drużyną piłki nożnej Borussia Dortmund niemiecka policja zatrzymała podejrzanego o ten czyn islamistę - poinformowała w środę rzeczniczka prokuratury federalnej z siedzibą w Karlsruhe.

Dodała, iż dokonano przeszukania mieszkań zatrzymanego oraz mającego także islamistyczne zaplecze innego podejrzanego w tej sprawie. Obecnie rozważa się wystąpienie do sądu o nakaz aresztowania zatrzymanego.

Rzeczniczka mówiła o terrorystycznym podłożu czynu, ale wydanie ostatecznej opinii w tej sprawie nie jest na razie możliwe.

Według rzeczniczki w zamachu użyto trzech ładunków wybuchowych z metalowymi gwoździkami, jeden z nich wbił się w autobusie w zagłówek fotela. Zasięg eksplozji wynosił ponad sto metrów. Badania kryminalistyczne mają wyjaśnić, jakiego materiału wybuchowego użyto i jak skonstruowane były zapalniki. Dokładne motywy czynu są na razie niejasne.

Jak podała rzeczniczka, na miejscu zamachu znaleziono trzy listy z deklaracją sprawstwa o identycznej treści. Wskazuje ona na możliwość inspiracji islamistycznej. Tekst żąda między innymi wycofania niemieckich samolotów wielozadaniowych Tornado z działań w Syrii i zamknięcia bazy lotniczej USA w Ramstein w Niemczech. Eksperci zbadają tekst w szczególności pod kątem wiedzy o islamie.

Według wstępnych ocen wątpliwa jest autentyczność umieszczonej na portalu internetowym linksunten.indymedia.org deklaracji sprawstwa, sugerującej lewicowo-ekstremistyczne motywy czynu. (PAP)

Fot. EPA/SASCHA STEINBACH

 

Komentarze

Do... buc - a
Bo te rzekome "az 3-y" Listy, byly napisane "IS-lamskimi Krzaczkami" po Arabsku i przetlumaczyc je teraz trzeba... z prawa w lewo i jeszcze jako... "IS-cie Tajne" ! A na to Niemcy, PO-trzebuja jednak troche czasu !!
2017-04-15 01:10:15
buc
Ach Ci Niemcy! :) Tym razem mają nawet list od zamachowców i jeszcze nie chcą przyznać "z całą pewnością", że to islamiści.
2017-04-13 15:56:20
Wielkanocne "Prezenty" za Goscine.....
Wiecej jak pewne, ze i Is-lamista... mogl tylko "takiego" kolejnego Idiotyzmu dokonac !!!
2017-04-13 12:09:30
bm
Niemożliwe, to na pewno nie był chrześcijanin?
2017-04-13 07:10:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi