piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Świat > Książę William i księżna Kate spodziewają się trzeciego dziecka

Książę William i księżna Kate spodziewają się trzeciego dziecka

Książę William i księżna Kate spodziewają się trzeciego dziecka
Data publikacji: 2017-09-04 15:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-05 08:30
Wywietleń: 837 290911

Pałac Kensington poinformował w poniedziałek (4 września), że książę William i księżna Kate spodziewają się trzeciego dziecka. Brytyjska para książęca ma już czteroletniego syna, księcia George'a i dwuletnią córkę, księżniczkę Charlotte.

O ciąży poinformowano w specjalnym komunikacie, w którym podkreślono, że królowa Elżbieta II i pozostali członkowie rodziny królewskiej są "zachwyceni" informacją o trzecim dziecku Williama i Kate. Służby prasowe Pałacu Kensington zaznaczyły również, że ze względu na niedyspozycję związaną z ciążą zdecydowano o odwołaniu zaplanowanej na poniedziałek oficjalnej wizyty księżnej w Hornsey Road Children's Centre w Londynie.

W trakcie lipcowej wizyty w Polsce księżna Kate żartowała dziękując polskim mamom z firmy Whisbear za prezent – misia wydającego uspokajający dla małych dzieci szum, który pomaga im zasnąć – że "wygląda na to, że po prostu będziemy musieli postarać się o kolejne dzieci". Jej komentarze zostały wówczas podchwycone przez brytyjską prasę jako pierwsze sygnały możliwego powiększenia rodziny. Trzecie dziecko Williama i Kate będzie piąte w linii do brytyjskiego tronu, po księciu Walii Karolu, księciu Williamie i dwójce jego dzieci.

Najstarsze z dzieci, książę George, w czwartek pójdzie po raz pierwszy do szkoły. Rodzice wybrali dla niego prywatną placówkę Thomas's Battersea w południowym Londynie, gdzie czesne wynosi ponad 17 tys. funtów rocznie (79 tys. złotych).

(pap)

Fot. EPA/STR

Komentarze

kolomen
Przeca oni i tak nie wychowuja tych dzieci więc mozna narobić ile Bóg da...
2017-09-05 07:38:33
Funty
W czym problem... Podatnicy i to oplaca !!
2017-09-05 00:52:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi