sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Para książęca to najlepsi ambasadorzy

Para książęca to najlepsi ambasadorzy [FILM]

Para książęca to najlepsi ambasadorzy
Data publikacji: 2017-07-15 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-04 15:12
Wywietleń: 455 275092

Mamy nadzieję, że para książęca Cambridge przybywając do Polski nada nowego impulsu polsko-brytyjskim relacjom. Są one bardzo dobre, ale chcemy, by były świetne - mówi PAP ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott. Według niego Kate i William to obecnie najlepsi ambasadorzy Wielkiej Brytanii.

Ambasador, który przygotował program wizyty pary książęcej Cambridge w Polsce, w wywiadzie dla PAP mówi o tym, dlaczego William i Kate zdecydowali się odwiedzić nasz kraj.

- Ostatnio pracujemy ze sobą blisko, więc możemy mówić o tym, że relacje te są dobre, ale my chcemy, by te relacje nie tylko były dobre, lecz świetne. Dobre to za mało - powiedział Knott. Wskazał na prowadzone ostatnio konsultacje międzyrządowe i Forum Belwederskie jako formaty współpracy. Przypomniał też, że w Polsce stacjonuje 150 żołnierzy brytyjskich. - Mamy nadzieję, że przybywając tu, para książęca nada nowego impetu tej wizji. Myślę, że to najlepsi ambasadorzy, jakich Wielka Brytania ma - zaznaczył.

Para książęca Cambridge przybędzie do Polski w poniedziałek (17 lipca), następnego dnia odwiedzi Gdańsk. Według ambasadora, to miasto ma prawdopodobnie najwięcej związków z Wielką Brytanią. - Innym powodem, dla którego chciałem pokazać parze książęcej Gdańsk i dla którego miasto to jest według mnie ważne, jest znaczenie niektórych miejsc nie tylko dla polskiej, ale też światowej historii - zaznaczył. Dlatego w czasie wizyty William i Kate zwiedzą Europejskie Centrum Solidarności i będą rozmawiać z członkami Solidarności.

Para książęca wraz z dwójką swoich dzieci zamieszka w Belwederze. - Jesteśmy bardzo wdzięczni polskiemu prezydentowi za to, że zaoferował parze królewskiej swój pałac. Przybędzie tu ona ze swoimi dziećmi, co jest rzadkie. Dzieci nie będą brały udziału w oficjalnej części wizyty, pozostaną w Belwederze. Para królewska, jak wszyscy rodzice, bardzo chce wracać jak najczęściej do swoich dzieci i spędzać z nimi czas - opowiadał Knott.

(pap)

Film: pap

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi