czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Hanower: groźba zamachu bombowego na stadionie

Hanower: groźba zamachu bombowego na stadionie

Hanower: groźba zamachu bombowego na stadionie
Data publikacji: 2015-11-17 21:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:35
Wywietleń: 1526 38223

Szef policji w Hanowerze Volker Kluwe powiedział we wtorek telewizji ARD, że po otwarciu bram stadionu przed meczem z Holandią służby otrzymały "poważne ostrzeżenie" o planowanym zamachu bombowym na stadionie. Agencja dpa pisze o islamistycznym podłożu.

"Mieliśmy konkretne wskazówki, że ktoś chce na stadionie odpalić ładunek wybuchowy" - powiedział Kluwe.

Dpa dowiedziała się, zamach mógł być planowany przez islamistów mieszkających w Niemczech. Niemieckie MSW szacuje liczbę osób stanowiących potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju na 420. Ekspert telewizji ZDF wyjaśnił, że po zamachach w Paryżu niemiecka policja zwiększyła kontrolę tej grupy osób.

Kluwe powiedział, że władze zdecydowały się na natychmiastową ewakuację stadionu. Akcja przebiegła bez żadnych incydentów - zaznaczył szef hanowerskiej policji. Stadion jest już pusty - zapewnił.

Kluwe poinformował, że wcześniej w okolicach stadionu znaleziono podejrzany przedmiot, który jednak okazał się niegroźny.

Towarzyski mecz Niemcy-Holandia w Hanowerze, cztery dni po zamachach w Paryżu, miał być symbolicznym gestem przeciwko terroryzmowi. Spotkanie miała obserwować z trybun kanclerz Angela Merkel, wicekanclerz Sigmar Gabriel i inni ministrowie jej rządu. Po zamachach planowano początkowo odwołanie spotkania. (PAP)

Fot.: EPA/PHILIPP VON DITFURTH 

Komentarze

PO-d rozwage,
Im wiecej "Multi-Kulti"... tak w samych Niemczech jak i w calej Europie, tym wieksze ryzyko terrorystycznych atakow z Ich strony ! STOP - dla tej masowej imigracji do calej Europy ! Ich Afryka jest tak WIELKA... tak ze maja gdzie wedrowac na tym swoim Kontynencie ! !
2015-11-18 10:52:50
Hm
Jak to szło: "Flüchtling herzlich willkommen"?
2015-11-18 07:36:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny