czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Turcja ostrzegała Francję

Turcja ostrzegała Francję

Turcja ostrzegała Francję
Data publikacji: 2015-11-17 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:35
Wywietleń: 1242 38176

Turcja dwukrotnie w ciągu roku ostrzegała Francję przed jednym z dżihadystów, który w piątek wysadził się w powietrze w Paryżu, ale nie otrzymała żadnej odpowiedzi - powiedział agencji AFP przedstawiciel rządu w Ankarze.

- Turecka policja "informowała francuską policję dwa razy - w grudniu 2014 roku i w czerwcu 2015 roku" o Ismaelu Mostefaiu, jednym z kamikadze z sali koncertowej Bataclan. Nigdy nie otrzymaliśmy odpowiedzi z Francji na ten temat - oświadczył anonimowy przedstawiciel tureckich władz.

W październiku 2014 roku Turcja otrzymała prośbę z Francji o informacje dotyczące czterech domniemanych dżihadystów. Paryż nie prosił jednak o dane Mostefaia, ale Ankara przeprowadziła śledztwo w jego sprawie, gdyż był on powiązany z grupą, którą badały francuskie służby - dodało źródło.

Urodzony we Francji w regionie Chartres 29-latek o algierskich korzeniach kilkakrotnie był skazywany za drobne przestępstwa. Francuskie służby od 2010 roku wiedziały o jego związkach z radykalnymi muzułmanami. Według anonimowego przedstawiciela Ankary władze Francji poprosiły Turcję o informacje dotyczące Mostefaia dopiero po piątkowych zamachach, do których przyznało się Państwo Islamskiego. (pap)

 

Na zdjęciu: Pacyfka ze świec ułożona na kształt wieży Eiffla

Fot. EPA/NARENDRA SHRESTHA

Komentarze

Tajemnicze dzialania,
Nigdy nie otrzymalismy odpowiedzi z Francji...? Hmm..., jesli to prawda - to brzmi to "wyjatkowo i dziwacznie" ??
2015-11-18 11:23:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny