środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Spadek Skrzypulec, awans Ziemińskiego

Żeglarstwo. Spadek Skrzypulec, awans Ziemińskiego

Żeglarstwo. Spadek Skrzypulec, awans Ziemińskiego
Data publikacji: 2016-04-29 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 585 131638

Piątek był trzecim dniem regat żeglarskiego Pucharu Świata we francuskim Hyeres na Lazurowym Wybrzeżu.

W klasie 470 kobiet Agnieszka Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin) z Irminą Mrózek Gliszczynską (ChKŻ Chojnice), piąte po dwóch dniach, przesunęły się na siódme miejsce.

Swoje szanse na udział w wyścigu o medale zwiększył Kacper Ziemiński (Sejk Pogoń Szczecin), który w klasie Laser awansował na 11. miejsce.

Rywalizacja w trzecim dniu prestiżowych regat w Hyeres rozpoczęła się z opóźnieniem. Uczestników zawodów przybywających przed południem do Portu Świętego Piotra w La Plage na przedmieściach Hyeres witała leniwie powiewająca wąska flaga w biało-czerwone pasy, oznaczająca odroczenie startu.

Zdjęto ją po ponadpółtoragodzinnym oczekiwaniu, gdy organizatorzy uznali, że wiatr nad akwenem wzmógł się na tyle, by umożliwić żeglowanie. Dziennego planu startów jednak nie wykonano z powodu zbyt słabych podmuchów.

Rywalizacja dla wszystkich potrwa do soboty. W niedzielę planowane są punktowane podwójnie wyścigi medalowe dla najlepszych dziesięciu zawodników w każdej z konkurencji. W sumie na wodach Lazurowego Wybrzeża w 12 klasach startuje 574 żeglarzy z 47 krajów. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi