Siatkówka. Ognjenovic w Eczacibasi

Data publikacji: 2016-05-07 08:36
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-08 15:21
Wywietleń: 919 132602

32-letnia Maja Ognjenović będzie od najbliższego sezonu zawodniczką tureckiego Eczacibasi Stambuł. Reprezentantka Serbii przez dwa sezony – 2013/14 i 2014/15 reprezentowała barwy Chemika Police i przyczyniła się do wywalczenia przez policki klubu dwóch tytułów mistrza Polski.

Rok temu ustąpiła miejsca w drużynie reprezentantce Polski Joannie Wołosz. Zasiliła włoski zespół River Volley Piacenza, z którym zdobyła mistrzostwo Włoch. Ognjenovic jest podstawową rozgrywającą reprezentacji Serbii. Ze swoją reprezentacją wywalczyła awans do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy wybrana została najlepszą rozgrywającą turnieju. W kolekcji ma wiele nagród indywidualnych, ma na koncie tytuł mistrzyni Europy i brązowej medalistki mistrzostw świata.

Do Chemika została ściągnięta jako topowa zawodniczka Europy na swojej pozycji, a cel na arenie europejskiej i tak nie został zrealizowany. Chemik w ubiegłorocznym Final Four rozgrywanym w szczecińskiej Azoty Arenie przegrał dwa mecze z kretesem i był zaledwie tłem dla rywalizacji pozostałych drużyn. ©℗ (par)