Siatkówka. Espadon zwycięski, Kluth z rekordem

Data publikacji: 06 lutego 2017 r. 20:36
Ostatnia aktualizacja: 07 lutego 2017 r. 09:59

Siatkarze Espadonu przełamali passę pięciu porażek z rzędu i po dramatycznym meczu pokonali w poniedziałkowy wieczór Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (22:25, 25:22, 31:29, 25:23). Espadon grał w składzie: Kluth, Perłowski, Zajder, Ruciak, Wika, Kozłowski, Murek (l), oraz Depowski, Sladecek.

Mecz był bardzo dramatyczny i trzymający w napięciu. Pierwszy set rozpoczął się dla gospodarzy bardzo dobrze. Wygrywali 9:4 i wydawali się mieć kontrolę. Później jednak coraz częściej z wymian zwycięsko wychodzili goście. Po raz pierwszy wyszli na prowadzenie przy stanie 17:16 i wygrali pierwszego seta 25:22.

W drugim secie Espadon rozpoczął równie efektownie. Prowadził 6:3 i choć dał się dogonić, to później nie powtórzyła się już sytuacja z pierwszej partii. Miejscowi prowadzili 21:16 i zakończyli partię z 3-punktową przewagą.

Najbardziej dramatyczny przebieg miał set trzeci. Początkowo przewagę mieli goście. Prowadzili 8:5, 11:7, 15:11 i 17:14. Szczecinianie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie przy stanie 20:19. Potem prowadzili nawet dwoma punktami 22:20, mieli dwie piłki setowe, ale następnie rywal nie wykorzystał aż pięciu takich szans. Espadon wygrał seta na przewagi.

Czwarty set również rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 5:2, ale nie zdołali utrzymać koncentracji, zaczęli odczuwać zmęczenie i rywal nie tylko odrobił straty, ale zaczął uzyskiwać coraz wyraźniejszą przewagę. Było już 19:23, ale wtedy Espadon zdobył 5 punktów z rzędu i wygrał mecz.

Najlepszym graczem meczu wybrany został atakujący Espadonu Szczecin Bartłomiej Kluth, który dokonał rzeczy niezwykłej. Zdobył dla swojego zespołu 40 punktów, co jest absolutnym rekordem siatkarskiej Plus Ligi. (par)