Strona główna > Sport > Siatkówka. Awans Chemika w pucharze Polski

Siatkówka. Awans Chemika w pucharze Polski

Data publikacji: 2017-01-30 21:30
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-30 21:35
Wywietleń: 793 209439

Siatkarki Chemika Police pokonały w ćwierćfinałowym meczu pucharu Polski Wisłę w Warszawie 3:1 (25:14, 25:22, 19:25, 25:16) i awansowały do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie w najbliższy weekend w Zielonej Górze.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem - od łatwo wygranego pierwszego seta, jednak później w szeregi mistrzyń Polski wkradało się coraz większe rozluźnienie, a nawet nonszalancja. O ile drugiego seta udało się jeszcze rozstrzygnąć na swoją korzyść, to w trzecim zanotowano już niespodziankę.

Policzanki w czwartym secie zdołały się otrząsnąć i powróciły do gry z pełną koncentracją, jaką prezentowały na początku meczu. Efekty przyszły błyskawicznie. Ostatni set został całkowicie zdominowany przez podopieczne trenera Głuszaka.

Mistrzynie Polski grały w składzie: Zaroślińska, Wołosz, Smarzek, Werblińska, Veljković, Bednarek-Kasza, Krzos (l.), oraz Bełcik, Montano, Jagieło, Blagojević, Gajgał-Anioł. (par)